Magazyn MŚ. Niespodzianka goni niespodziankę!

PAP

Ósmy dzień Mundialu był ucztą dla fanów siatkówki, w której nie zabrakło niespodziewanych dań. 12 meczów, a na deser kolejne spotkanie Polaków, w którym biało-czerwoni zmierzyli się z Kamerunem. Podsumowanie kolejnego dnia tradycyjnie w Magazynie MŚ. O 23 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News, Polsacie Volleyball 1 oraz na Polsatsport.pl.

Pierwsza faza grupowa MŚ weszła dzisiaj w decydującą fazę, a polscy kibice po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć w akcji wszystkie grupy czyli aż 12 meczów Mundialu. Niespodziewanie bardzo dużo emocji można było zobaczyć w starciach Dawida z Goliatem. Bułgarzy dopiero w pięciu setach pokonali Egipcjan, a pięciu partii do zwycięstwa potrzebowali także Kubańczycy w pojedynku z Tunezją.

Tradycyjnie najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w grupie D, gdzie o promocję do kolejnej fazy walczyło nadal 5 zespołów. Będący na fali Francuzi pokonali w czterech setach reprezentantów USA, natomiast Irańczycy również 3:1 ograli Belgów. W ostatnim spotkaniu tej grupy doszło do największej sensacji tego dnia - Portorykańczycy, którzy do tej pory nie ugrali nawet seta, pokonali 3:1 reprezentację Włoch!

Na deser, na kibiców siatkówki nad Wisłą czekał oczywiście mecz reprezentacji Polski. Tym razem na drodze Orłów Antigi stanął Kamerun, który do tej pory na MŚ w Polsce ugrał jedynie seta. Tutaj też nie obyło się bez niespodzianki, bo Nieposkromione Lwy zdołały urwać biało-czerwonym seta. Co na to goście w studio Magazynu MŚ, którymi tym razem będą Ireneusz Mazur i Maciej Jarosz.

Gościem Przemysława Iwańczyka w Podwójnej Krótkiej tym razem będzie najlepszy zawodnik MMA w Polsce - Mamed Chalidow. Czy w wolnych chwilach czeczeński wojownik rzuca okiem w kierunku siatkówki i ogląda mecze mistrzostw?

Magazyn MŚ o 23:00 w Polsat Sport, Polsat Sport News, Polsat Volleyball 1 i na Polsatsport.pl!