24-letni Mario Balotelli dołączył do Liverpoolu za 16 milionów funtów. 33-krotny reprezentant Włoch w poprzedni weekend zadebiutował w barwach nowej drużyny. Debiut byłego gracza AC Milan w meczu przeciwko londyńskiemu Tottenhamowi wypadł bardzo korzystanie. W prawdzie "SuperMario" gola nie zdobył, ale jego zespół wygrał 3:0. Rodak Balotelli Gianfranco Zola uważa, że przenosiny włoskiego napastnika na Anfield mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

- Balotelli pod względem umiejętności technicznych jest absolutnie nadzwyczajnym zawodnikiem. Potrafi zdobywać gole i wie jak grać dla drużyny, kiedy ta go potrzebuje. Myślę, że jego druga przygoda z ligą angielską będzie bardziej udana - powiedział 48-letni Zola.

- Jedynym problemem może okazać się jego akceptacja w szatni nowego zespołu i to jest wielki znak zapytania. Jeżeli aklimatyzacja przebiegnie po myśli Mario będzie on doskonały piłkarzem dla Liverpoolu. Widziałem go już w meczu z Tottenhamem i prezentował się naprawdę bardzo dobrze - uważa legendarny napastnik Chelsea Gianfranco Zola.