Świadkami tego wydarzenia była publiczność zgromadzona na stadionie im. Arthura Ashe'a. Fani zareagowali oklaskami, gdy Lemigowa zgodziła się na propozycję. Ceremonii przy otwartej kurtynie dopełnił toast szampanem.

"Jestem bardzo szczęśliwa, Julia też i nasza cała rodzina" - napisała potem 57-letnia Navratilova na Twitterze.

Partnerką pochodzącej z Pragi znakomitej przed laty tenisistki młodsza od niej o 15 lat była królowa piękności ZSRR jest od 2009 roku. Lemigowa reprezentowała ten kraj w wyborach Miss Universum w 1991 roku.

Navratilova, posiadająca obywatelstwo amerykańskie od 1981 roku, jak na razie nie może liczyć na możliwość zawarcia małżeństwa na Florydzie, gdzie mieszka. W USA na sformalizowanie związku osób tej samej płci prawo zezwala w 19 stanach i Dystrykcie Columbia.

Leworęczna Navratilova, urodzona 18 października 1956 w Pradze, zwyciężyła w 18 turniejach wielkoszlemowych w grze pojedynczej. Dziewięć razy triumfowała w Wimbledonie, cztery w US Open, trzy w Australian Open i dwukrotnie na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Dziesięć razy w ich finałach pokonała Amerykankę Chris Evert-Lloyd, która ma także 18 sukcesów w Wielkim Szlemie.

Przegrała 14 finałów, po cztery razy z Evert-Lloyd i Niemką Steffi Graf, dwukrotnie z Czeszką Haną Mandlikovą oraz z Australijką Evonne Goolagong-Cawley, Jugosłowianką Moniką Seles, Amerykanką Tracy Austin i Hiszpanką Conchitą Martinez.

W US Open 2014 Navratilova, jedna z pięciu kobiet w historii, które liderowały jednocześnie klasyfikacji WTA w grze pojedynczej i podwójnej, jest konsultantką jednej ze stacji telewizyjnych.