GRUPA A

Sytuacja w grupie rozgrywajacej swoje mecze we Wrocławiu wydaje się w miarę klarowna. Najmniejszy ciężar garunkowy ma starcie Serbii, która ma już zapewniony awans, z Kamerunem, który dzisiejszym spotkaniem pożegna się z Mundialem. Najważniejszy dla układu grupy i decydujący o 4. czyli ostatnim premiowanym awansem miejscu, będzie pojedynek Australii z Wenezuelą - drużyn, które mają na swoim koncie 3 punkty. Oczy polskich kibiców będą oczywiście zwrócone na mecz Polski z Argentyną. Czy Orły Antigi pokonają podopiecznych Julio Velasco i z kompletem punktów wejdą do kolejnej fazy MŚ?

 

Australia - Wenezuela: godz. 13:00 Polsat Volleyball 1

Polska - Argentyna: godz. 16:30 Polsat Volleyball 1. Studio przed meczem - godz. 15:00.

Serbia - Kamerun: godz. 20:15 Polsat Volleyball 1GRUPA B

Faworyci spotkań ostatniej kolejki zmagań w grupie B są dosyć jednoznaczni, ale polskie mistrzostwa już nieraz pokazały, że teoretycznie słabsze zespoły mogą sprawić niespodziankę. Jako pierwsi na parkiet w Katowicach wyjdą siatkarze Finlandii (5 punktów na koncie) oraz Tunezji, która zagra swoje ostatnie w MŚ spotkanie i każdy inny wynik niż wygrana Suomi będzie odebrany z niedowierzaniem. Szanse na awans mają jeszcze Koreńczycy (4 punkty), którzy muszą jednak pokonać Niemców i liczyć na korzystne wyniki dwóch pozostałych meczów. W ostatnim starciu dzisiejszego dnia dojdzie do rewanżu za finał poprzedniego Mundialu - liderująca w tabeli Brazylia zagra z niepewną bytu Kubą (6 punktów). Czy Canarinhos odniosą kolejne - piąte już zwycięstwo na MŚ?

 

Tunezja - Finlandia: godz. 13:00 Polsat Volleyball 2

Niemcy - Korea Południowa: godz. 16:30 Polsat Volleyball 2

Brazylia - Kuba: godz. 20:15 Polsat Volleyball 2GRUPA C

Praktycznie wszystko jasne jest już w grupie rozgrywającej swoje mecze w Gdańsku. Z mistrzostwami żegnają się już zespoły Meksyku i Egiptu, które w bezpośrednim starciu powalczą o pierwsze i jedyne zwycięstwo w turnieju. O 3. lokatę w grupie zagrają z kolei drużyny Kanady i Chin, pewne już awansu do drugiej fazy MŚ. Na zakończenie dnia dojdzie do hitowego spotkania, którego stawką będzie prymat w tabeli grupy C. Jeśli Rosjanie wygrają z Bułgarami, zakończą pierwszą fazę bez żadnej porażki.

 

Egipt - Meksyk: godz. 13:00 Polsat Volleyball 3

Kanada - Chiny: godz. 16:30 Polsat Volleyball 3

Rosja - Bułgaria: godz. 20:15 Polsat Volleyball 3GRUPA D

Już po pierwszej fazie Mundialu, z turniejem może pożegnać się jeden z faworytów do złota. O 20:15 w Kraków Arenie dojdzie do starcia Włochów (5 punktów) z USA (6 punktów) i możliwy jest scenariusz, że przegrany z tego pojedynku już po pierwszej fazie grupowej będzie pakował walizki do domu. Do takiej sytuacji może dojść, jeśli w pierwszym dzisiejszym spotkaniu Belgia ogra liderującą w tabeli Francję. Czy Trójkolorowi będący liderem grupy D "pomogą" w awansie ekipie Czerwonych Smoków? Na marginesie dzisiejszych zmagań w grupie śmierci znalazło się miejsce dla potyczki pewnego awansu Iranu z reprezentacją Portoryko, która dzisiejszym meczem pożegna się z polskimi kibicami.

 

Francja - Belgia: godz. 13:00 Polsat Volleyball 4

Iran - Portoryko: godz. 16:30 Polsat Volleyball 4

Włochy - USA: godz. 20:15 Polsat Volleyball 4