Nie ma mocnych na Brazylię. Bułgarzy bez argumentów

Trzech setów potrzebowali Brazylijczycy, by pokonać Bułgarów. Ich zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment.

W pierwszej fazie mistrzostw świata Brazylia męczyła się tylko z Koreą Południową, z którą wygrała 3:2. Jako że zespół z Azji nie zawalifikował się do kolejnej rundy, Kanarkowi mają komplet 9-ciu punktów po zwycięstwach 3:0 z Finlandią i Niemcami oraz 3:1 z Kubą.

Bułgarzy tymczasem mają na swoim koncie 5 punktów. Udało im się pokonać Chiny 3:0, ale to ich jedyne zwycięstwo, które liczy się w drugiej fazie, gdyż od podopiecznych Plamena Konstantinowa lepsi okazali się Kanadyjczycy i Rosjanie. Obie ekipy wygrały po tie-breaku.

Pierwszy set rozstrzygnał się już w zasadzie na początku, kiedy w pole zagrywki wszedł Bruno Rezende. Rozgrywający posyłał kolejne bomby na stronę Bułgarów. Brazylia szybko zyskała przewagę, której nie oddała do końca seta. Kanarkowi świetnie grali blokiem, ale nie było to trudno przy takiej zagrywce. Ostatecznie wygrali 25:15.

W drugiej partii było więcej walki. Ale tylko do drugiej przerwy technicznej. Wtedy nasiliły się błędy po stronie Bułgarów, czego później nie udało się odkręcić. Mimo dobrego wejścia Gradinarowa, który od razu zaserwował asa, to przewaga Brazylijczyków nie podlegałą dyskusji. Sidao ze środka zakończył seta. 25:21.

Trzeci set był ostatnim w tym meczu. Zakończyło się takim samym wynikiem, jak w partii pierwszej. Bułgarzy w końcu nawiązali równą walkę. Długo nawet prowadzili, lecz w końcówce zeszło z nich powietrze. Brazylijczykom pomogło też szczęście, bo przy stanie 20:19 Lucarelli zaserwował szczęśliwego asa. Później obserwowaliśmy popis techniki Murilo, który swoimi plasami rozbił rywali. 25:21 dla Brazylii i w całym meczu 3:0. Dominacja absolutna.

16:16

Już tylko kilkanaście minut dzieli nas od początku spotkania między Brazylią a Bułgarią.

16:19

Brazylia, jeśli wygra za trzy punkty, może znacznie przybliżyć się do awansu do III fazy mistrzostw świata.

16:21

W innym meczu grupy F Rosja zmierzy sie z Finlandią.

14:32

Czy Murilo poprowadzi Brazylię do zwycięstwa? Przekonamy się już za chwilę!

14:32

Najlepszym zawodnikiem Bułgarii do tej pory jest Todor Aleksiev. Czy będize w stanie rozegrać jeszcze lepsze zawody niż dotychczas?

16:41

1:0

Lucas zdobywa pierwszy punkt w meczu po dobrym ataku ze środka.

16:43

4:0

Penchew ponownie zablokowany. Plamen Konstantinow prosi o czas. Zły początek dla Bułgarów.

16:44

5:1

Pierwszy punkt dla Bułgarów. Zagrywkę popsuł Bruno.

16:46

7:3

Wallace ma na razie problemy ze skończeniem pierwszego ataku, ale ma to szczęście, że jego koledzy dobrze go asekuruję. Przy drugich próbach jest już bezbłędny.

16:47

8:3

Tym razem Wallace nie pomylił się w pierwszym ataku. Brazylia wyraźnie prowadzi na pierwszej przerwie technicznej,

16:49

10:3

Nie ma na razie przyjęcia w ekipie bułgarskiej. Skrimow oddaje piłkę na drugą stronę, co wykorzystał Sidao.

16:49

11:4

Gocew zatrzymany. Druga przerwa dla Konstantinowa.

16:51

12:6

Mimo słabej dyspozycji, to Penczew najlepiej radzi sobie w ataku po stronie Bułgarii.

16:53

14:8

Brazylijczykom wychodzi wszystko. Teraz Lucarelli skutecznie zaatakował z pipe'a.

14:33

16:9

Druga przerwa techniczna. Dobry atak Lucasa ze środka daje Brazylii prowadzenie 16:9.

16:54

16:9

Jeszcze wyższy wynik jest w drugim meczu tej grupy. Rosjanie prowadzą z Finami 16:5!

14:34

18:10

Wallace z prawego skrzydła. Miał przed sobą tylko pojedynczy blok. Przyjęcie u Kanarków jest na razie fantastyczne. Bruno robi na siatce, co tylko chce. Po chwili Vissotto kończy atak z piłki sytuacyjnej.

16:57

20:10

Skrimow fatalnie w aut. Szukał bloku, ale znalazł tylko trybuny.

17:00

23:12

Sokołow psuje zagrywkę. Nie klei się gra Bułgarów. Ciężko pracują na zdobycie punktu, by po chwili z łatwością go oddać.

17:02

23:13

W końcu Bułgarzy podbili jeden z ataków i wyprowadzili kontrę. Skutecznie zaatakował Penczew.

17:03

24:13

Gorsza seria Brazylii właśnie się skończyła. Vissotto zdobywa punkt po długiej wymianie.

17:03

25:15

Wallace kończy pierwszą partię. Pewne zwycięstwo Brazylijczyków.

17:04

25:15

Seta wygrali także Rosjanie, którzy ostatecznie pozwolili Finom zdobyć dwucyfrową liczbę punktów. Wygrali 25:10.

17:11

0:1

Wallace popsuł atak. Pierwsze prowadzenie Bułgarów w meczu.

17:11

3:2

As serwisowy Wallace'a. Wszystko wraca do normy?

17:14

3:3

Potężny atak Sokołowa przełamał ręcę brazylijskiego libero.

17:14

5:4

Gocew popisał się sprytnym plasem.

17:15

8:6

Kosmiczne tempo Brazylii! Bruno na lewe skrzydło do Murilo i na pierwszej przerwie technicznej Canarinhos prowadzą 8:6.

17:18

10:10

Wreszcie Sokołow gra na przyzwoitym, a w skali tego meczu - na wysokim poziomie. Kończy większość akcji i dzięki temu Brazylijczycy nie mogą jeszcze odskoczyć Bułgarom.

14:12

Błąd Lucarellego, ale po chwili mylą się także Bułgarzy, którzy dotykają antenki. Nie popisał się również Penchew. Złe przyjęcie zagrywki i Plamen Konstantinow prosi o przerwę.

17:22

15:12

Ataki ze środka nie wchodzą już tak łatwo, ale Lucarelli na skrzydle jest fantastyczny. Dobra serii Brazylii trwa.

17:23

16:13

Pomylił się Sokołow. Na drugiej przerwie technicznej Brazylijczycy znowu lepsi.

17:27

18:15

Żekow w końcu zagrał przez środek. I przyniosło to efekt. Gocew skończył atak.

17:27

18:16

Gradinarow pojawił się na parkiecie i popisał się asem serwisowym. O czas prosi Bernando Rezende.

17:28

20:17

Lucas blokuje Todorowa.

17:30

21:18

Sokołow po bloku. Bułgarzy muszą próbować dwa-trzy razy, by zdobyć punkt.

17:31

23:19

Dobra zagrywke Brazylijczyków, więc Aleksiew atakował na potrójnym bloku. I nie poradził sobie.

17:32

24:20

Bułgarzy mogli wrócić do gry, ale Sokołow został zablokowany. Piłka setowa dla Brazylii.

17:33

25:21

Sidao nie wykorzystał pierwszej piłki setowej, ale przy drugiej był bezbłędny. 2:0 prowadzi Brazylia.

17:35

25:21

Rosjanie także wygrali drugą partię. Tym razem nie tak wysoko, bo do 18. Przewaga jednak nie podlega dyskusji.

17:48

0:2

Dziesięć minut przerwy pomogło Bułgarom? Todorow wyprowadza swoją reprezentację na dwupunktowe prowadzenie.

17:49

2:3

Wallace się pomylił, ale w następnej akcji odkupił swoje winy.

17:51

4:4

Rzadko się zdarza, by Mario popełnił błąd podwójnego odbicia. Ale teraz to się właśnie stało.

17:52

5:5

Wymiana ciosów. Najpierw Sokołow, a po chwili Lucarelli.

17:52

6:6

Wallace obija ręce Gocewa.

17:53

7:8

Brazylijczycy się mylą i to Bułgarzy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej 8:7.

17:54

7:10

Lucarelli w aut! Rośnie przewaga Bułgarów. Czyżby były jeszcze emocje w tym meczu?

14:35

7:11

Poddenerwowany Bernando Rezende prosi o czas po ataku Penchewa.

17:58

10:11

Błąd Żekowa w rozegraniu. Topnieje przewaga Bułgarii.

17:58

12:13

Lucarelli z szóstej strefy przedziera się przez potrójny blok.

18:00

12:14

Brazylijczycy chcieli zablokować Skrimowa, ale Bułgar był sprytniejszy i obił blok.

14:35

14:16

Gocew skutecznie ze środka. Bułgaria prowadzi na drugiej przerwie technicznej.

18:05

18:17

Lucarelli nie do zatrzymania. Brazylijyczy są już na prowadzeniu.

18:07

19:19

Vissotto w aut. W kolejnej akcji Sidao trafia po ataku z krótkiej. Będzie emocjonująca końcówka.

18:08

20:19

Sokołow trafił w antenkę.

18:09

21:19

Lucarelli szczęśliwie - po taśmie - zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki. Konstantinow prosi o czas.

18:09

21:20

Mogło być praktycznie po meczu, ale Sidao nie przedarł się przez pojednczy blok.

18:10

22:21

Potężnie zaatakował Penczew. Bułgarzy ciągle walczą!

18:11

23:21

Długa akcja, po której Bułgarzy powinni wyrównać. Ich niezdecydowanie wykorzystał Murilo, który technicznym atakiem poradził sobie z potrójnym blokiem. O czas prosi Konstantinow.

14:35

24:21

Żekow wystawiał z ósmego metra, więc to musiało się źle skończyć. Skrimow zaatakował w aut. Bułgarzy użyli wideoweryfikacji, ale to nie pomogło. Piłka meczowa dla Brazylii.