Kwiatkowski wygrał czwarty etap i jest liderem Tour of Britain

naszosie.pl

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma) został liderem kolarskiego wyścigu Tour of Britain po zwycięstwie w środę w czwartym etapie rywalizacji. W klasyfikacji generalnej o trzy sekundy wyprzedza Włocha Edoardo Zardiniego (Bardiani).

Polak był najszybszy na 184,6-km odcinku z Worcester do Bristolu. Na końcowych metrach wyprzedził uciekinierów - Holendra Alberta Timmera (Giant-Shimano) i Jacka Bauera (Garmin-Sharp) z Nowej Zelandii.

Timmer minął linię mety jako drugi, a trzeci był Belg Dylan Teuns (BMC; obaj ten sam czas).

23. lokatę z sześcioma sekundami straty zajął Michał Gołaś. Sylwester Szmyd (Movistar) i Marcin Białobłocki (Velosure-Giordiana) uplasowali się w piątej dziesiątce.

We wtorkowym etapie Kwiatkowski zajął drugie miejsce - wyprzedził go jedynie Zardini.