O przegranej naszej siatkarskiej drużyny możemy przeczytać na pierwszej stronie niemal każdego dziennika. „Przegląd Sportowy” porażkę Polaków tytułuje treściwie „Zaczęły się schody”.

 

Biało-czerwoni nie dali rady kapitalnie grającym rywalom z USA i po raz pierwszy przegrali w trakcie mistrzostw świata w Polsce. Muszą się natychmiast odbudować, bo już w dzisiaj kolejny mecz o życie - z Włochami.

„Rzeczpospolita” podobnie zwraca uwagę również na aspekt mentalny w polskiej drużynie. Po takim meczu, w którym o zwycięstwie można powiedzieć decydowały detale naszym zawodnikom może nie być łatwo zapomnieć. Jednak z drugiej strony na pewno będą chcieli jak najszybciej zmazać plamę i ponownie dać radość kibicom.

 

Teraz Włosi się odgrażają, że serce i charakter pokażą dziś, gdy będą walczyć o zwycięstwo z Polakami. Padają słowa o godności, zobaczymy, jak to będzie wyglądało, gdy zacznie się mecz. Dla Włochów to gra o pozostanie w turnieju, o iluzoryczną szansę pozostania w mistrzostwach. Dla naszej drużyny okazja, by wjechać na autostradę do Katowic, gdzie w przyszły weekend rozegra się walka o medale.

 

„Dreszczowiec z udziałem Polaków” tak z kolei „Fakt” tytułuje czwartkowe wydanie sportowe. Dziennik pisze o zimnym prysznicu jaki zafundowali podopiecznym Antigi Amerykanie. Spotkanie stało na wyrównanym poziomie, ale biało-czerwonym zabrakowało przysłowiowej kropki nad i.