Zawodnik doznał urazu w wyjazdowym meczu reprezentacji Polski do lat 21 z Grecją w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni przegrali 1:3 i stracili szansę udziału w następnej fazie rywalizacji.

 

- Bereszyński przejdzie kolejne badania, na bazie których lekarze i radiologowie podejmą decyzje dotyczące sposobu leczenia urazu piłkarza. Od tego zależy długość przerwy w treningach - napisano na stronie Legii.

 

22-letni zawodnik, z reguły boczny obrońca, trafił na Łazienkowską z Lecha Poznań na początku 2013 roku. W ostatnich tygodniach było o nim głośno z powodu udziału w wyjazdowym meczu z Celtikiem Glasgow w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. UEFA uznała, że Bereszyński nie powinien zagrać, ponieważ był zawieszony. W efekcie warszawska drużyna została ukarana walkowerem i odpadła.

 

W tabeli ekstraklasy po siedmiu kolejkach Legia zajmuje trzecie miejsce. Traci dwa punkty do Wisły Kraków i jeden do Górnika Zabrze. W sobotę zagra przy Łazienkowskiej z piątym Śląskiem Wrocław.