Inter rozgromił Sassuolo. Porażka drużyny Glika

Inter Mediolan rozgromił 7:0 drużynę Sassuolo w drugiej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Włoch. Niespodziewaną porażkę poniosło Napoli, które na własnym stadionie uległo 0:1 Chievo Werona. Punktów nie zdobyło także Torino z kapitanem Kamilem Glikiem.

Torino przegrało w Genui 0:2 z Sampdorią, której piłkarzem jest Paweł Wszołek (poza kadrą na ten mecz). Glik grał od pierwszej do ostatniej minuty, a w 33. zobaczył żółtą kartkę.

Aż siedem razy cieszyli się z gola kibice na San Siro w Mediolanie, gdzie Inter rozgromił Sassuolo. Hat-trickiem popisał się Argentyńczyk Mauro Icardi, dwa razy do siatki trafił Pablo Osvaldo, a po jednym golu dołożyli Chorwat Mateo Kovacic i Kolumbijczyk Fredy Guarin. Goście od 60. minuty grali w dziesiątkę. Identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie tych rywali we wrześniu ubiegłego roku.

Pierwszej w sezonie porażki doznało Napoli - trzeci zespół Serie A w minionym sezonie. Przed własną publicznością nie potrafiło sobie poradzić z Chievo (Tomasz Kupisz poza kadrą). Zwycięską bramkę zdobył w 49. minucie Argentyńczyk Maxi Lopez. Wcześniej rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał jego rodak Gonzalo Higuain.

Po dwóch kolejkach tylko dwie drużyny nie straciły jeszcze punktów: broniący tytułu Juventus Turyn oraz wicemistrz kraju AS Roma.

"Stara Dama" pokonała w sobotę przed własną publicznością Udinese 2:0, natomiast drużyna ze stolicy była lepszy od beniaminka Empoli, wygrywając na wyjeździe 1:0. Oba zespoły z identycznym dorobkiem punktowym i bramkowym prowadzą w tabeli.