Roman Kołtoń w Dogrywce CF nawiązał do dyskusji z Cafe Futbol, w której uczestniczył prezes PZPN. - Dla mnie ważne w dyskusji z prezesem Bońkiem było takie przesłanie: On niby ucieka od rozmów o reprezentacji, o personaliach, ale podkreślił, że trener Nawałka lubi system 4-4-2 i chciałby z tego systemu korzystać - powiedział ekspert Polsatu Sport.


Po czym kontynuował. - Zobaczymy jak często będzie sięgał po ten system, ale jeśli już mówimy o 4-4-2, to sam Lewandowski nie wypełni dwóch pozycji. Potrzebny jest Teodorczyk w formie albo Milik. Jeśli Ci zawodnicy będą grali regularnie w Holandii lub na Ukrainie, to stworzy to możliwość skorzystania z tego systemu - stwierdził.

 

Jeśli już mówimy o 4-4-2, to sam Lewandowski nie wypełni dwóch pozycji. Potrzebny jest Teodorczyk w formie albo Milik.


Do dyskusji włączył się także Mateusz Borek. - Ja jeszcze widzę w roli tego drugiego napastnika Piotra Zielińskiego, który wczoraj zadebiutował w Empoli i zagrał 10 minut - skomentował prowadzący Cafe Futbol.


- To jest trochę inna pozycja - starał się polemizować Kołtoń.


Borek jednak próbował bronić swojego stanowiska. - On ma takie inklinacje typu Di Natale. Niby jest ofensywnym pomocnikiem, ale "ma gola" - powiedział.


Cała Dogrywka Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.