Pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy, gdy usłyszałem o tym pomyśle: będę nieśmiertelny. Nie ma lepszego uczucia niż świadomość, że pamięć trwać będzie nawet wtedy, gdy nie będzie mnie już na świecie - powiedział Wilkins, który w 2006 roku został przyjęty do Galerii Sławy NBA.

 

Większą część z 16-letniej kariery spędził w drużynie Atlanta Hawks. Grał też w barwach Los Angeles Clippers, Boston Celtics, San Antonio Spurs oraz Orlando Magic. Dziewięciokrotnie wystąpił w Meczu Gwiazd. Dwa razy wygrał tradycyjny konkurs wsadów.

 

Ten pomnik to dowód uznania tej społeczności. Dzięki zespołowi z Atlanty i temu miastu stałem się tym, kim jestem obecnie - dodał obecny wiceprezydent drużyny Hawks.

 

Wilkins zdobył w karierze 26 668 punktów, co daje mu 11. miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników w historii NBA. W 1986 roku był najlepszym strzelcem NBA (średnia 30,3 pkt na mecz). W drużynie Hawks dla której uzyskał 23 292 pkt jest nie tylko najskuteczniejszym zawodnikiem. Zajmuje też drugie miejsce w rankingu przechwytów, czwarte w zbiórkach, szóste pod względem bloków i siódme w klasyfikacji asyst.