Czwarte miejsce braci Brzezińskich w MŚ w kajakarstwie górskim

Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy (obaj AZS AWF Kraków) zajęli czwarte miejsce w finale konkurencji C2 w mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim w amerykańskim Deep Creek, zakończonych w niedzielę. Triumfowała para Luka Bozic i Saso Taljat ze Słowenii.

Do brązowego medalu, który zdobyli Słowacy Ladislav i Peter Skantarowie, zabrakło biało-czerwonym 0,43 s. Drugie miejsce zajęli Francuzi Hugo Biso i Pierre Picco.

Tego dnia odbyła się też rywalizacja w K1 kobiet. Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) zajęła w półfinale 26. miejsce i nie zakwalifikowała się do finału. Złoty medal wywalczyła Australijka Jessica Fox, która dzień wcześniej triumfowała także w konkurencji C1.

Polacy nie wywalczyli w Deep Creek medali. W ostatniej konkurencji - rywalizacji drużynowej w C2 - szansy nie wykorzystali bracia Brzezińscy, Marcin Pochwała i Piotr Szczepański (obaj KKK Kraków) oraz Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczyk (obaj Pieniny Szczawnica). Zajęli ósme miejsce.