Irańskie media pod wrażeniem polskiego mundialu i ekipy Kovaca

Irańskie portale sportowe poświęcają sporo uwagi występowi drużynie Slobodana Kovaca na mistrzostwach świata w siatkówce. Media podkreślają, że występ "Persów" w ostatecznym rozrachunku był bardzo udany. Przede wszystkim spektakularna wygrana z reprezentacją Stanów Zjednoczonych na długo pozostanie w sercach irańskich fanów.

Varzesh3: „Fantastyczny polski mundial. Pozostaje niedosyt”

Reprezentacja narodowa siatkarzy gładko przegrywał w meczu na otarcie łez z Rosją 0:3 i zajęła ostatecznie szóstą lokatę na polskim mundialu. Nasza drużyna najbardziej wyrównaną grę prowadziła z Rosjanami w drugim secie, w którym ulegliśmy „Sbornej” 21:25. Partia otwarcia jak i ostatni set zakończyły się jeszcze wyraźniejszymi przegranymi. Ta przegrana ma gorzki smak.

Siatkarski mundial w Polsce był fantastyczną imprezą pod względem sportowego poziomu jak i w kwestiach organizacyjnych. Emocje sięgnęły zenitu, gdy gospodarze turnieju pokonali w finale Brazylię 3:1.

Raja News: „Spektakularne mistrzostwa. Sukces siatkarzy, ale mogło być lepiej”

Strefa medalowa była na wyciągnięcie ręki. Jednak porażki z Francją i z Niemcami w III fazie turnieju sprawiły, że pozostała walka o piąte miejsce. Ostatecznie podopieczni serbskiego szkoleniowca Slobodana Kovaca nie podjęli wyrównanej walki z Rosjanami, ale MŚ w Polsce i były dla irańskich siatkarzy wspaniałą przygodą. Potrafili pokonać m.in. Włochów, Serbów, a nawet Amerykanów.

Mistrzostwa świata w Polsce były spektakularne. Cała otoczka siatkarska w Kraju nad Wisłą była wyjątkowa. Przez trzy tygodnie panowała tam prawdziwa siatkarska euforia.

Jehanevarzesh: „Rosja dała lekcje ekipie Kovaca, ale sukcesu nikt nam nie zabierze”

Mimo zdecydowanie porażki w meczu o 5. miejsce z mistrzami olimpijskim polski mundial był niezwykle udany dla drużyny prowadzonej przez Slobodana Kovaca. Wygrane z reprezentacją Włoch, Serbii czy przede wszystkim ekipą Stanów Zjednoczonych na długo zapadną w pamięci kibiców.