Średnia minutowa dwóch anten finału Polska-Brazylia była rekordowa i wyniosła 9 mln 600 tysięcy widzów (w przypadku meczu otwarcia średnia minutowa widownia meczu wyniosła 5 mln widzów). Polscy siatkarze po zaciętym spotkaniu pokonali Brazylię 3:1 i po 40 latach sięgnęli po Mistrzostwo Świata. 

 

Mecz Polska – Brazylia zapewnił kanałom grupy Polsat pozycję lidera w obu grupach audytoryjnych, które zgromadziły 53,7% SHR w grupie wszystkich badanych 4+, i 59,2 % SHR w grupie komercyjnej 16-49, a finał Mistrzostw Świata przyciągnął średnio ponad 9 mln 600 tysięcy widzów.

 

Świetne wyniki zanotował Polsat Volleyball 1, który oglądało średnio 3 mln 760 tys. widzów, co przełożyło się na udziały w wysokości blisko 26 % SHR w grupie komercyjnej 16-49 i 21% SHR w grupie wszystkich badanych.

 

Niesamowite widowisko zgotowali kibicom polscy i brazylijscy siatkarze w katowickim Spodku. To był mecz godny  finału Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn. W zaciętym meczu Polacy pokonali Brazylię 3:1. Wspaniale zagrali liderzy naszej kadry Mariusz Wlazły – wybrany MVP turnieju, Paweł Zagumny, który odmienił grę Polaków w 3 secie i Mateusz Mika, kończący niemal każdy atak. Polacy wygrali dzięki świetnie funkcjonującej całej drużynie. Podopieczni Stephane’a Antigi w przekroju całego turnieju, jak i w finale, okazali się bezkonkurencyjni.

*             *             *

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 były największym sportowym wydarzeniem o randze światowej w Polsce. W organizowanym po raz pierwszy w Polsce turnieju, o wymarzony tytuł walczyły 24 drużyny z całego świata, które rozegrały w sumie 103 mecze. Rozgrywki odbyły się w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Katowicach.