Capital One Cup: awans Chelsea i Manchesteru City

W Pucharze Ligi bez niespodzianek. Awans wywalczyły i Chelsea, i Manchester City.

Więcej problemów miała Chelsea, która pokonała Bolton Wanderers tylko 2:1. Wynik otworzył debiutujący w oficjalnym meczu Kurt Zouma, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Goście niespodziewanie wyrównali. Wszystko za sprawą Matta Milsa. W drugiej połowie zwycięską bramkę zdobył Oscar.

Nic nie zwiastowało strzelaniny na Etihad Stadium. Do przerwy Manchester City bezbramkowo remisował z Sheffield Wednesday. W drugiej połowie worek z bramkia rozwiązał Frank Lampard. Później do siatki trafiali Edin Dzeko, Jesus Navas, Yaya Toure, ponownie Dzeko, debiutujący i bardzo obiecujący Jose Angel Pozo, a także po raz drugi Lampard. Obywatele wygrali aż 7:0.