Ciąg dalszy pogromu faworytek w Chinach

Rozstawiona z numerem czwartym Maria Szarapowa przegrała ze Szwajcarką Timeą Bacsinszky 6:7 (3-7), 5:7 w 1/8 finału turnieju WTA na twardych kortach w Wuhan. Rosjanka to kolejna już tenisistka z czołówki, która wcześnie zakończyła udział w imprezie.

Szarapowa prowadziła w drugim secie 3:1, ale po kilku minutach na tablicy wyników był już remis. Końcówka tej partii - tak jak i w przypadku pierwszej odsłony - należała do Bacsinszky.

Zajmująca czwarte miejsce w rankingu WTA Rosjanka wcześniej dwukrotnie grała przeciwko znacznie niżej notowanej Szwajcarce (61.) i za każdym razem triumfowała.

Do meczu trzeciej rundy nie przystąpiła z kolei Garbine Muguruza Blanco, która narzekała na problemy żołądkowe. We wtorek Hiszpanka niespodziewanie wyeliminowała wiceliderkę światowej listy Rumunkę Simonę Halep.

Do 1/8 finału zmagań w Wuhan dotarło zaledwie pięć z 16 rozstawionych zawodniczek. W drugiej rundzie przegrały m.in. Agnieszka Radwańska (5.), Włoszka Sara Errani (11.), Rosjanka Jekaterina Makarowa (13.), Niemka Andrea Petkovic (16.). W pierwszych dwóch fazach turnieju skreczowały z kolei najwyżej notowana spośród singlistek Amerykanka Serena Williams oraz Serbki Ana Ivanovic (9.) i Jelena Jankovic (10.).