Zwycięstwo Przysiężnego w Kuala Lumpur

Przysiężny to obecnie 148. rakieta świata

Michał Przysiężny wygrał z Tunezyjczykiem Malekiem Jazirim 4:6, 6:4, 6:2 w pierwszej rundzie halowego turnieju tenisowego ATP Tour na twardych kortach w Kuala Lumpur (z pulą nagród 910 tysięcy dolarów).

W rankingu światowym polski zawodnik zajmuje 148. miejsce, zaś jego rywal - 80. Wcześniej ze sobą nie grali.

Przysiężny po raz trzeci startuje w malezyjskiej stolicy; w 2010 i 2013 roku odpadał w pierwszej rundzie. Tym razem przełamał złą serię, a w 1/8 finału zmierzy się z Hiszpanem Pablo Andujarem (7.), który pokonał Francuza Gregoire'a Burquiera 6:2, 6:4.

W grze podwójnej w Kuala Lumpur wystąpi Marcin Matkowski, razem z Leanderem Paesem z Indii. Zawodnicy rozstawieni z numerem czwartym zmierzą się na początek z Australijczykami Marinko Matosevicem i Bernardem Tomicem.

W poprzednim tygodniu Przysiężny został wyeliminowany w drugiej rundzie w Metz (ale wcześniej przerwał serię porażek trwającą od... stycznia), zaś Matkowski i Mariusz Fyrstenberg triumfowali we francuskich zawodach. Tym razem Fyrstenberg uczestniczy w turnieju w Shenzen, zaś jego partnerem jest Białorusin Maks Mirnyj.