Z reprezentacji Adama Nawałki wycofał się Eugen Polanski. Pomocnik Hoffenheim odmówił powrotu do drużyny przed meczem z Niemcami i Szkocją. Dlatego trzeba szukać innych kandydatów do środka pola. Tylko gdzie ich znaleźć, skoro część piłkarzy nie gra w klubach, a inni Mateusz Klich od początku sezonu siedzi na ławce rezerwowych lub nawet na trybunach stadionu w Wolfsburgu. Z Gibraltarem zagrał, ale na spotkania z Niemcami i Szkocją powołania już nie dostał. Innych kandydatów z zagranicy nie widać: Piotr Zieliński i Rafał Wolski jeszcze nie prezentują reprezentacyjnej formy.

 

Trener Adam Nawałka sprawdził sporą grupę rozgrywających (m.in. Klich, Filip Starzyński, Sebastian Mila, Adrian Mierzejewski), ale żaden z nich nie olśnił kibiców. Mierzejewski stracił nawet atut gry w silnym zagranicznym klubie, od kiedy z Trabzonsporu przeniósł się do

 

Być może rozwiązaniem byłoby wystawienie dwóch defensywnych pomocników? Wśród powołanych jest już Krzysztof Mączyński, grający w lidze chińskiej. Tomasz Łapiński proponuje Tomasza Jodłowca z Legii Warszawa - silnego zawodnika, który na pewno wytrzyma taki mecz fizycznie. Taki wariant wydaje się bardzo prawdopodobny, zwłaszcza jeśli w ataku mieliby obok siebie zagrać Robert Lewandowski z Arkadiuszem Milikiem.