Udana pogoń brazylijskich siatkarek. Kolejny dzień mistrzostw świata za nami

Mistrzynie olimpijskie siatkarki Brazylii straciły pierwsze punkty na mistrzostwach świata we Włoszech. Po zaciętym spotkaniu pokonały Turcję 3:2. W sobotę awans do kolejnej rundy zapewniły sobie Chorwatki, Japonki i Holenderki.

Wcześniej, bo już po trzech kolejkach osiem reprezentacji: Włochy, Dominikana, Niemcy, Brazylia, Serbia, Rosja, Stany Zjednoczone oraz Chiny zagwarantowały sobie prawo gry w drugiej fazie turnieju. Chorwatki przypieczętowały awans po zwycięstwie nad Tunezją 3:1 (pierwszego seta wygrały do 6 - to rekord tego mudnialu). Holenderki mimo porażki z Rosją 1:3, też są już w drugiej rundzie.

Kłopotów z awansem nie powinny mieć Turczynki, które w meczu z Brazylią były bliskie sprawienia niespodzianki. Zwyciężyły w dwóch pierwszych setach, ale potem Brazylijki dzięki znakomitej grze bloku, doprowadziły do remisu. W tie-breaku Turcja prowadziła 8:5, ale "Canarinhos" okazały się jednak lepsze

W ostatniej kolejce kilka reprezentacji będzie walczyć o przedłużenie swojego pobytu we Włoszech. Bułgarki są faworytkami meczu z Kanadą, z kolei trudno wyobrazić sobie by Turcja nie poradziła sobie z Kamerunem. W grupie C o czwarte miejsce, ostatnie premiowane awansem, powalczy Tajlandia z Kazachstanem, a grupie D pojedynek Belgii z Portoryko zadecyduje o tym, kto będzie grać dalej.

W niedzielę dojdzie do kilku meczów "na szczycie". Spotkania kandydatów do medalu - Brazylii ze Serbią czy Amerykanek z Rosjankami powinny dostarczyć sporą dawkę emocji.

Transmisje niedzielnych meczów na sportowych antenach Polsatu.