Błyskawiczny gol Teodorczyka. Polacy grali w Lidze Europejskiej

Łukasz Teodorczyk zdobył gola dla Dynama Kijów w wygranym 3:1 meczu ze Steauą Bukareszt w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Europejskiej. Polak ustalił wynik spotkania tuż po wejściu na boisko i sekundy przed końcowym gwizdkiem sędziego. W czwartek grali także Łukasz Szukała, Grzegorz Krychowiak, Artur Jędrzejczyk oraz Kamil Glik.

Teodorczyk pojawił się na murawie w pierwszej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry, a chwilę później po podaniu Andrija Jarmołenki skierował piłkę do pustej bramki gości. To jego pierwsze trafienie w tych rozgrywkach.

W ekipie z Bukaresztu cały mecz rozegrał obrońca Łukasz Szukała, ukarany żółtą kartką.

90 minut w barwach swoich drużyn rozegrali także Grzegorz Krychowiak oraz Artur Jędrzejczyk. Krychowiak wraz ze swoją Sevillą wyrwał w ostatnich minutach remis w starciu z Rijeką na wyjeździe, natomiast drużyna Jędrzejczyka urwała punkty faworyzowanemu Evertonowi i zremisowała 1:1.

Na europejskich boiskach nie mogło również zabraknąć kapitana Torino Kamila Glika. Jego zespół wygrał z FC Kopenhaga 1:0 po bramce Quagliarelli z 84. minuty spotkania.

Wszyscy wyżej wymienieni piłkarze zostali powołani przez selekcjonera reprezentacji Adama Nawałkę do kadry na spotkania w eliminacjach mistrzostw Europy z Niemcami i Szkocją (11 i 14 października w Warszawie).

Z kolei Waldemara Soboty zabrakło w kadrze FC Brugge na wyjazdowy mecz z HJK Helsinki, który jego koledzy wygrali 3:0. Podobnie jak Mateusza Klicha w "18" Wolfsburga na spotkanie z OSC Lille (1:1).

Z wydarzeń na innych stadionach warto odnotować dwie bramki Davida Lafaty dla Sparty Praga (3:1 z Young Boys Berno). To jego trafienia numer 9 i 10 w europejskich pucharach w tym sezonie.