Stowarzyszenie poinformowało także, że na funkcję dyrektorów powołani zostali Brytyjczyk Jenson Button (McLaren) oraz czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel.

 

To znakomity wybór. Alex będzie wielkim prezesem. Jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców w naszym środowisku. Ma wizję swojej działalności. Poznał dyscyplinę od podszewki. Z pomocą Międzynarodowej Federacji Samochodowej, z jej szefem Jeanem Todtem oraz zarządzającym Formułą 1 Bernie Ecclestonem na czele, będzie mu łatwiej zrealizować plany zdynamizowania naszej dyscypliny sportu

- powiedział Vettel.

 

Wurz jak niemal każdy kierowca Formuły 1 samochodową przygodę rozpoczął od kartingu. W 1991 roku startował w Formule Ford, a potem ścigał się w Niemczech. W 1996 roku wygrał tradycyjny 24-godzinny wyścig na torze w Le Mans, a sukces powtórzył trzynaście lat później.

 

W Formule 1 zadebiutował w Grand Prix Kanady w 1997 roku. Po raz ostatni wystartował w GP Chin w 2007. Reprezentował barwy Benettona, McLarena i Williamsa. Wziął udział w 69 wyścigach zdobywając 45 punktów. Trzykrotnie stanął na podium, a najlepszy sezon zanotował w 1998 roku, kiedy był ósmy w klasyfikacji końcowej.