Paweł Ślęzak: Przed sezonem zamieniłeś Bełchatów na Radom. Ze Skrą walczyłeś zawsze o medale. Czy w Czarnych ta walka także jest możliwa do nawiązania?

 

Daniel Pliński: Faktycznie zmieniłem klub. Z Bełchatowem zawsze walczyłem o medale mistrzostw Polski i nie tylko, ale dzisiaj jestem w Radomiu. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Najpierw chcielibyśmy awansować do pierwszej ósemki, a później powalczyć o coś więcej. Mamy fajną, nową drużynę i zobaczymy co przyniesie boisko.

 

Twój były kolega klubowy Karol Kłos został wybrany do najlepszej szóstki mistrzostw świata. Spodziewałeś się takiego wybuchu formy Karola na tym turnieju?

 

Karol co miesiąc robi niesamowite postępy i już teraz można powiedzieć, że  jest to kawał bardzo dobrego gracza. Prawda jest taka, że nikt nie spodziewał się tego złotego medalu drużyny, a co za tym idzie dwóch zawodników w najlepszej szóstce mistrzostw świata. Na pewno jest to małe zaskoczenie a propos tego złotego medalu, ale Karol robi i będzie dalej robił niesamowite postępy. Jest przy tym skromnym chłopakiem i to jest jego bardzo duża zaleta.

 

Cała rozmowa z Danielem Plińskim w załączonym materiale wideo.