Włoszki płaczą, Chinki skaczą! Sensacyjny finał mistrzostw świata w siatkówce!

Chinki po fantastycznym meczu pokonały gospodynie turnieju o mistrzostwo świata siatkarek - Włoszki 3:1 i awansowały do finału turnieju! W nim niespodziewanie zmierzą się z USA, które również sensacyjnie pokonało Brazylię 3:0.

Awans do półfinału mistrzostw świata był dla Włoszek obowiązkiem - w końcu to one są w tym roku gospodyniami turnieju. Z postawionego zadania podopieczne Marco Bonitty wywiązały się praktycznie bezbłędnie, tylko raz potykając się na drodze do najlepszej czwórki. W ostatnim meczu pierwszej fazy reprezentantki Włoch niespodziewanie uległy po tie-breaku Dominikankom, mimo to wygrywając swoją grupę.

W kolejnych spotkaniach gospodynie nie zaznały już goryczy porażki, pokonując między innymi Chinki, z którymi los miał je zetknąć właśnie w półfinale. W II fazie grupowej Włoszki nie bez problemów pokonały podopieczne Lang Ping 3:1, odpowiadając w najlepszy możliwy sposób na przegranego pierwszego seta. Z kolei w trzeciej fazie wyższość reprezentacji Włoch musiały uznać Amerykanki, a także Rosjanki, które po porażce z gospodarzem musiały pakowac walizki do domu.

Z kolei reprezentantki Chin o miejsce w najlepszej czwórce musiały walczyć z niepokonanymi Brazylijkami, a także z nieobliczalnymi Dominikankami. O ile w pierwszym meczu, zawodniczki z Kraju Kawy nie pozostawiły złudzeń Chinkom, o tyle kolejny przeciwnik był zdecydowanie w zasięgu siatkarek z Państwa Środka. Po zaciętym, trzymającym do samego końća w napięciu meczu, Chiny pokonały Dominikanę i awansowały do półfinału MŚ.

Włochy - Chiny 1:3 (21:25, 20:25, 25:20, 28:30)

RELACJA NA ŻYWO

I SET - 21:25

Początek pierwszego seta wskazywał na to, że gospodynie nie będą mieć łatwej przeprawy w starciu z Chinkami. Azjatki uzyskały od razu kilkupunktową przewagę, którą jeszcze przed przerwą techniczną udało się gospodyniom jednak  zniwelować. Wyrównana pierwsza partia rozstrzygnęła się w końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Lang Ping i to one wygrały premierową odsłonę do 21.

II SET - 20:25

3:3 Z prawego skrzydła po prostej atakuje Centoni. Celnie.

5:5 Ładna kombinacja Chinek, którą kończy atak ze środka Hui.

7:8 Prowadzenie Chinek na pierwszej przerwie technicznej.

8:9 Hui nie trafia zagrywką.

9:11 Zhu uderza skutecznie z lewego skrzydła.

9:13 Znowy Zhu! Tym razem obija blok Włoszek i już 4 punkty przewagi Chinek.

11:13 Gospodynie odrabiają straty. As serwisowy Chirichelli!

11:16 Kolejne akcje należą jednak do reprezentacji Chin! Tym razme skuteczny blok i pieć punktów przewagi!

13:16 Faluje teraz gra obu zespołów. Tym razem dwa punkty z rzędu Włoszek.

14:17 Bardzo blisko były Włoszki złapania kontaktu, ale autowy atak Centoni.

15:18 Po raz kolejny Hui trafia z lewego skrzydła.

16:21 Coraz wiecej błędów po włoskiej stronie.

18:21 Del Core kończy długą akcję i Włoszki częściowo odrabiają straty.

18:23 Kolejna wymiana ciosów, tym razem dla Chinek.

18:24 I udany blok!

20:25 Psuje zagrywkę Del Core i Chinkom brakuje już tylko jednego seta do wielkiego finału!

III SET 25:20

4:2 Z podwójną energią rozpoczęły Włoszki trzeciego seta i jak na razie prowadzą.

6:3 Del Core pojawiła się w polu zagrywki i kolejny punkt wędruje na konto gospodyń.

7:4 Zablokowana Zeng!

8:5 I kolejny blok na Chinkach. W roli głownej Lo Bianco!

10:6 Koncert bloków w wykonaniu Włoszek. Tym razem Del Core zatrzymuje Chinki!

12:7 Z prawego ataku po skosie atakuje Centoni.

14:11 Tym razem Chinki odpowiadają blokiem! Yuan!

15:12 Hui jest dzisiaj bardzo skuteczna z lewego skrzydła.

17:13 Włoszki utrzymują przewagę. Skutecznie Diouf!

17:15 Odrabiają straty Chinki!

18:16 Znowu skutecznie Diouf, tym razem z prawego ataku.

21:20 Już tylko jeden punkt straty!

22:20 dla Włoszek i Lang Ping prosi o ostatnią przerwę.

25:20 Trzy punkty z rzędu Włoszek i Diouf kończy seta atakiem z prawego skrzydła. Będą jeszcze emocje w tym meczu!!!

IV SET

2:2 Rozpoczęły Chinki od dwupunktowego prowadzenia, ale po chwili dwa bloki i już jest remis.

5:3 Del Core z lewego skrzydła mija blok po prostej. Idealnie.

5:5 Tym razem Del Core zablokowana i mamy remis.

8:7 dla Włoszek na pierwszej przerwie technicznej.

15:16 Na drugiej przerwie technicznej prowadzą Chinki.

15:18 I powiększają przewagę zawodniczki z Azji!

17:18 Tymczasem Polska wygrała z Niemcami na Stadionie Narodowym 2:0!!!!!!!

17:20 Coraz bliżej końca seta, a Chinki znowu mają trzy oczka przewagi!

18:21 Fantastycznie gra dzisiaj Zhu!

20:23 Znowu Zhu, tym razem ze środka, z drugiej linii!

22:23 Del Core obija blok i Włoszki łapią kontakt z rywalkami!

23:23 Mamy remis i emocje!!!

24:24 Obroniły Włoszki pierwszą piłkę meczową. Będziemy grali na przewagi!

25:26 Skutecznie, któżby inny - Zhu!

27:26 Świetna zagrywka Del Core i tym razem Włoszki mają szansę na seta!

27:28 Obroniły się Chinki, a po chwili same skończyły kontrę!!

28:28 Aleź emocje! Miały Chinki piłkę w górze, ale Włoszki się obroniły i skończyły swoją akcję!

28:30 Chinki w finale mistrzostw świata!!! Hui kończy atak i gospodynie zagrają tylko o brąz!!!

Przepraszamy za utrudnienia, które spowodowały, że nie mogli Państwo obejrzeć transmisji na żywo z obu spotkań półfinałowych.

A już jutro w Polsat Sport Extra od 13:30 premierowo pokażemy oba spotkania półfinałowe. Zaraz po nich transmisja meczu finałowego USA kontra Chiny.