Żyła ze złotym medalem mistrzostw Polski. Stoch drugi

Piotr Żyła (KS Wisła) wygrał letnie mistrzostwa Polski, rozegrane w sobotę na skoczni HS-106 w Szczyrku Skalitem. To pierwsze złoto tego zawodnika w krajowym czempionacie. Drugi był Kamil Stoch (WKS Zakopane), a trzeci Bartłomiej Kłusek (Klimczok Bystra).

Żyła prowadził już po pierwszej serii z dwupunktową przewagą nad Kamilem Stochem. Zadecydowały o tym noty od sędziów za styl, gdyż obaj zawodnicy wylądowali na 106 m. Obaj oddali najdłuższe skoki turnieju.

W drugiej serii dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi wylądował na 103,5 m i zaprzepaścił szansę, by przegonić Żyłę. Wiślanin wykorzystał okazję, skoczył 105 m i przypieczętował swój pierwszy w karierze mistrzowski tytuł.

Brązowy medal wywalczył Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra), który uzyskał 100,5 m oraz 104 m. Do zwycięzcy stracił jednak aż 29 pkt. W zawodach startowało 54 zawodników.

Sobotnie zawody były już drugimi tego lata mistrzostwami Polski. W lipcu na skoczni HS 134 w Wiśle Malince wygrał Stoch przed Żyłą i Jakubem Wolnym. Rok temu w Szczyrku triumfował Dawid Kubacki.