Polskie media: Soli do potraw dodawali bohaterowie dalszego planu

Artur Jędrzejczyk i Krzysztof Mączyński zaskoczyli wielu kibiców i eskpertów

Naprawdę niewiele zabrakło do zwycięstwa. Możemy być dumni z naszej reprezentacji – zgodnie piszą polskie media po meczu ze Szkocją. We wtorek Polacy zremisowali 2:2 w podopiecznymi Gordona Strachana.

Super Express: Milik wydarł Szkotom punkt

Już od pierwszych minut stało się jasne, że ten mecz może być nawet trudniejszy niż sobotnie spotkanie z mistrzami świata. Ambitni Szkoci nie odpuszczali w żadnej stykowej sytuacji, na walkę w wykonaniu Polaków odpowiadali… „rąbaniem” ich po piszczelach.

Przegląd Sportowy: Słodko-gorzka szkocka

Pierwszy raz w tych eliminacjach biało-czerwoni odrabiali straty. Zabrakło naprawdę niewiele do zwycięstwa. Z postawy drużyny Adama Nawałki możemy być dumni. (…) Nawałka dostał też coś bezcennego – jego kadra zagrała wreszcie dwa mecze, które na dobre pozwoliły mu oddzielić chłopców od mężczyzn. A my możemy liczyć już nie tylko na Lewandowskiego. W tej drużynie bohaterem chce być każdy.

Gazeta Wyborcza: Sercem po remis

Było turniej niż z mistrzami świata Niemcami, ale dzięki golowi Milika w 76. minucie Polska wciąż jest liderem grupy.

Czego dowiedzieliśmy się z meczu ze Szkocją? – czytamy dalej w Gazecie Wyborczej.

Mecz ze Szkocją miał pokazać, czy Adam Nawałka przez rok nauczył piłkarzy tego, czego nie zdołał im przekazać Waldemar Fornalik. (…) Do końca eliminacji Europ 2016 reprezentacja tylko jeszcze raz będzie mogła się cofnąć i zdobywać bramki po szybkich atakach – w rewanżu z Niemcami. Pozostałe mecze (wyłączając rewanż z Gibraltarem) będą wyglądały jak wczorajszy – jeśli Polacy nie wykreują sobie szansy na gola, to nie strzelą.

Fakt: To była wojna polsko-szkocka

Thriller na Narodowy, przyniósł tylko jeden punkt. Zabrakło naprawdę niewiele do zwycięstwa.

Arek Milik to nasz bohater – czytamy dalej w Fakcie.

Wszystkie „króliki z kapelusza”, które wyciągnął selekcjoner zdobyły w październikowych meczach eliminacyjnych gole za cztery punkty. Gwiazdy kadry świeciły normalnym blaskiem, soli do potraw, które przygotował Nawałka dodawali zmiennicy albo bohaterowie dalszego planu.