Szczypiornistki wracają do gry. Energa kontra Ruch w Polsacie Sport!

Piłka ręczna

Po dwutygodniowej przerwie przeznaczonej na przygotowania reprezentacji Polski do mistrzostw Europy, rozgrywki wznawia kobieca PGNiG Superliga. Polsat Sport w niedzielę o godzinie 17:30 pokaże spotkanie sąsiadów z tabeli. Szósta, Energa AZS podejmie siódmy zespół – Ruch.

„Góralki” z Nowego Sącza” w poprzedniej kolejce wreszcie wykonały zadanie - z Tczewa wróciły z tarczą. Duża w tym zasługa słowackiego szkoleniowca Dusana Danisa. Kibice Olimpii być może doczekają się pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach drużyny we własnej hali. Ma w tym pomóc trzecia snajperka superligi, rodaczka Danisa – Katarina Dubajova.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz –EKS Start Elbląg / sobota g. 16:00

Walka o ósemkę

Jeleniogórzanki zamykają czołową ósemkę i każdy zdobyty punkt przybliża je do tego celu. Faworytkami spotkania są przyjezdne, ale mając w pamięci ostatnie występy KPR-u jego kibice z wielkimi nadziejami oczekują na tę potyczkę. Podopieczne Michała Pastuszko zadziwiły zwłaszcza remisując na wyjeździe z Zagłębiem.

KPR Jelenia Góra – Pogoń Baltica Szczecin / sobota g. 17:00

Wicelider będzie gościł olkuszanki, których głównym celem jest walka o utrzymanie się w elicie. „Srebrne lwice” we wtorek rozegrały spotkanie awansem z mistrzyniami Polski w Lublinie. Mecz co prawda przegrały kilkoma bramkami, ale zagrały w nim niezwykle ambitnie. Do składu po kontuzji  powróciła była zawodniczka młodzieżowej reprezentacji Polski, Alicja Fierka. To raczej nie wystarczy na gdynianki, ale w konfrontacji z innymi zespołami z dołu tabeli może być bardzo istotne.

Vistal Gdynia – SPR Olkusz / niedziela g. 15:00

Niegościnna Energa

Chorzowianki w trzech występach tego sezonu w halach rywali tylko raz zeszły z parkietu w roli zwyciężczyń. Czeka je bardzo trudne zadanie, gdyż koszalinianki u siebie są mało gościnne i nie straciły jeszcze choćby punktu. Oba zespoły sąsiadują w tabeli. Zapowiada się więc bardzo wyrównane spotkanie.

Energa AZS Koszalin – KPR Ruch Chorzów / niedziela g. 17:30 Polsat Sport

Piotrcovia ma szansę na przerwanie fatalnej passy, czterech porażek z rzędu. Miejscowi działacze przerwę w rozgrywkach chcieli wykorzystać na wzmocnienie defensywy. Na testach były dwie obrotowe, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Cztery kontuzjowane zawodniczki dalej spędzają sen z powiek trenera Sławomira Kamińskiego. Sambor zamyka tabelę, a po stronie plusów w tym sezonie na koncie ma tylko remis. Nie znaczy to wcale, że zespół z Tatianą Bilenią na czele nie jest w stanie wywieźć z Piotrkowa kompletu punktów.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - Aussie Sylex Sambor Tczew / niedziela g. 19:00

Mecz MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin został przełożony na 05.11 ze względu na występ mistrzyń Polski w Lidze Mistrzów.