Atletico lepsze od Espanyolu

Atletico Madryt tym razem nie sprawili zawodu swoim kibicom. W rozegranym w niedzielne popołudnie spotkaniu, podopieczni Diego Simeone pokonali na Vicente Calderon 2:0 Espanyol Barcelona. Bramki dla mistrzów Hiszpanii zdobywali Tiago i Mario Suarez.

Mecz rozpoczął się od groźnej sytuacji od bramką gości, ale ani Turan, ani Mandzukić nie zdołali pokonać Kiko Casilli. Espanyol odpowiedział kilkanaście minut później, ale Moya świetnie powstrzymał przed swoją bramką Lucasa.

Spotkanie mogło się podobać kibicom, gra toczyła się w szybkim tempie, ale nie oglądaliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji. Nieco groźniejsi byli gospodarze, ale piłka po strzałach Koke i Mandzukicia mijała bramkę.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w 44. minucie Atletico objęło prowadzenie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Tiago, który popisał się ładnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Gabiego z prawej strony boiska. Espanyol mógł odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, ale w dobrej sytuacji nad poprzeczką uderzył Sergio Garcia.

W drugiej połowie Atletico starało się kontrolować wydarzenia na boisku i robiło co całkiem dobrze. Goście nie potrafili wypracować sobie dogodnej okazji do zdobycia wyrównującego gola. Tymczasem w 73. minucie padła druga bramka dla Atletico. Prowadzenie gospodarzy podwyższył Mario Suarez, który z najbliższej odległości wepchnął futbolówkę do siatki po zgraniu głową Gimeneza

W końcówce spotkania Atletico mogło zdobyć jeszcze trzeciego gola. Tym razem Espanyol uratował jednak słupek, w który z ostrego kąta trafił Griezmann. Katalończycy nie odpowiedzieli w żaden sposób i mecz zakończył się wygraną 2:0 Atletico.

Atletico Madryt - Espanyol Barcelona 2:0 (1:0)