Jestem przygotowany na to, by wziąć odpowiedzialność za grę na siebie. Szkoda, że Radko musi pauzować, bo to zawodnik, który bardzo by nam pomógł, jednak mamy graczy, którzy mogą go zastąpić. Zobaczymy, na kogo postawi trener - powiedział podczas oficjalnej konferencji prasowej słowacki pomocnik.

 

Trener Henning Berg nie martwi się, że w jego kadrze jest teraz kilku zawodników kontuzjowanych.

 

To oczywiste, że chcielibyśmy mieć dostępnych wszystkich piłkarzy. Niektórzy są jednak kontuzjowani, ale mamy szeroki skład, wielu bardzo dobrych graczy, którzy na pewno będą chcieli pokazać się z dobrej strony - zapewnił.

 

Norweski szkoleniowiec doskonale wie, że nie można zlekceważyć Metalista. Drużyna może nie jest najwyżej notowana, ale jak zauważył Berg - doskonale wyszkolona technicznie.

 

Osiągnęliśmy już świetne rezultaty w meczach z Trabzonsporem i Lokeren, ale tutaj nie będzie łatwiej. Nie możemy się już doczekać tego pojedynku. Zależy nam na tym, by dobrze zaprezentować się w Europie, mimo silnej i wyrównanej grupy - dodał.

 

Najważniejsze jego zdaniem będzie kontrolowanie spotkania od samego początku. Jesteśmy gotowi na to wyzwanie. Zdajemy sobie sprawę, że zespół z Charkowa prezentuje wysoką jakość, wyższą niż większość drużyn, z którymi mamy okazję się mierzyć w ekstraklasie - podkreślił.

 

Dodatkową motywacją dla zawodników ma być fakt, że finał Ligi Europejskiej w tym sezonie odbędzie się w Warszawie.

 

To byłby sen! Każdy marzy o takiej chwili. Wiele osób powie, że to niemożliwe, ale w futbolu nigdy nic nie jest jasne - zaznaczył Berg.

 

Ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie Metalist nie rozgrywa swoich meczów w Charkowie. W pierwszej kolejce LE podjął Trabzonspor we Lwowie (1:2), teraz wystąpi jako gospodarz w Kijowie.

 

Data starcia z Legią również uległa zmianie, ponieważ w czwartek w stolicy Ukrainy odbędzie się inne spotkanie w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej: Dnipro Dniepropietrowsk - Karabach Agdam.

 

Początek spotkania Legii z Metalistem o godz. 18.00 czasu polskiego.