Grad goli nie tylko w Rzymie. Chelsea i Szachtar deklasują rywali, Milik zagrał na Camp Nou

Arkadiusz Milik w starciu z Gerardem Pique

Trzecia kolejka Ligi Mistrzów obfitowała w bramki. Oprócz pogromu w stolicy Włoch grad goli zobaczyli kibice w Londynie i w Borysowie. Chelsea pokonała przed własną publicznością NK Maribor 6:0, a Szachtar Donieck wygrał na wyjeździe z Bate Borysów aż 7:0. Pięć bramek zdobył Luis Adriano. Ajax Amsterdam uległ na Camp Nou FC Barcelonie 3:1, a całą drugą połową w ekipie gości rozegrał Arkadiusz Milik.

Chelsea rozbiła mistrza Słowenii NK Maribor na Stamford Bridge 6:0. Strzelaninę w Londynie rozpoczął francuski napastnik Loric Remy po niespełna kwadransie gry. W 16. minucie strzelca bramki zmienił Didier Drogba, który w 24. minucie skutecznie wykonał rzut karnym. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się kapitan The Blues John Terry. Po przerwie londyńczycy zdobyli kolejne trzy bramki. W 54. minucie Viler zaliczył trafienie samobójcze. W końcówce meczu piątą i szóstą bramkę dla ekipy Jose Mourinho strzelił Eden Hazard. Belg w 77. minucie pokonał Handanovicia strzałem z rzutu karnego, a w 90. minucie ustalił końcowy wynik meczu.

Niesamowity mecz zobaczyli kibice w Borysowie. Miejscowe Bate uległo aż 0:7 Szachtarowi Donieck. Mistrz Białorusi przegrywał do przerwy aż 0:6. Na listę strzelców aż czterokrotnie wpisał się Luis Adriano. Kolejne dwie bramki dorzucili jego rodacy Alex i Douglas. W drugiej połowie padł już tylko jeden gol, a zdobył go nie kto inny jak Luis Adriano, który bezbłędnie wykonał drugi rzut karny w tym meczu. Luis Adriano został najskuteczniejszym strzelcem w historii Szachtara - ma już 116 trafień.

FC Barcelona bez większych problemów uporała się z Ajaksem Amsterdam Arkadiusza Milika. Duma Katalonii wygrała z mistrzem Holandii 3:1, a polski napastnik zagrał całą druga połowę na słynnym Camp Nou. Strzelanie rozpoczął w 7. minucie Neymar, a wynik w 24. minucie podwyższył Lionel Messi. Argentyńczyk powiększył swój dorobek w klasyfikacji wszech czasów do 69 i zrównał się na drugim miejscu z Portugalczykiem Cristiano Ronaldo. O dwa gole więcej ma były snajper Realu Madryt Hiszpan Raul Gonazalez. W 46. minucie na placu gry zameldował się Arkadiusz Milik. Ajax w 88. minucie zdobył gola honorowego, ale to nie polski napastnik skierował piłkę do siatki. Zrobił to inny rezerwowy gracz 19-letni Anwar El Ghazi. Barca w czwartej minucie doliczonego czasu zdobyła trzecią bramkę i przypieczętowała wygraną. Jaspera Cillessena pokonał zmiennik Neymara Sandro Ramirez.

Zespół Paris Saint Germain, który w poprzedniej kolejce wygrał z Dumą Katalonii, utrzymał prowadzenie w grupie po wyjazdowym zwycięstwie 1:0 nad APOEL Nikozja. Zwycięskiego gola w 87. minucie strzelił Edison Cavani. Mistrz Francji ma siedem punktów, o jeden więcej od Barcelony.

Schalke 04 pokonało 4:3 grający w dziesiątkę od 33. minuty Sporting Lizbona. Był to pierwszy mecz w Champions League zespołu z Zagłębia Ruhry pod wodzą Włocha Roberto Di Matteo. Decydująca o zwycięstwie gospodarzy bramka padła w drugiej doliczonej minucie, kiedy z rzutu karnego do siatki trafił Kameruńczyk Eric Maxim Choupo-Moting.

We wtorek na europejskich boiskach kibice zobaczyli 40 bramek. Więcej w historii LM padło tylko w 1997 roku, ale wówczas jednego dnia rozgrywano 12, a nie osiem meczów.