Pewne zwycięstwo Mineralnych

W spotkaniu V kolejki Orlen Ligi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna wygrały 3:1 z Pałacem Bydgoszcz. Obie ekipy nie zachwyciły swą postawą, a najwięcej emocji wzbudził drugi set, zakończony wynikiem 28:30.

W pierwszym, wygranym przez gospodynie secie, obie ekipy zdobywały punkty seriami. Muszynianka prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:5, ale przegrała sześć kolejnych akcji i w efekcie przegrywała 8:11. Siatkarki z Muszyny odpowiedziały serią trzech (12:11), a następnie pięciu zdobytych punktów (17:13). Przyjezdne zniwelowały straty (19:18), ale mobilizacja w szeregach Mineralnych pozwoliła na wypracowanie trzypunktowej zaliczki (22:18). Takiej straty, mimo dwóch skutecznych ataków Małgorzaty Śmieszek z prawego skrzydła nie udało się już bydgoszczankom odrobić. Atak Natalii Kurnikowskiej dał Muszyniance piłkę setową, a partię zakończył atak rywalek w siatkę.

Druga odsłona zakończyła się niezwykle emocjonującą walką na przewagi. Zanim jednak doszło do rozstrzygających piłek, znów oglądaliśmy serie wygranych akcji w wykonaniu obu ekip. Bydgoszczanki, wygrywając cztery piłki z rzędu, zapewniły sobie w środkowej części seta sześć oczek zaliczki (12:18). Wypracowanie takiej przewagi ułatwiły im błędy gospodyń (zagrywka w siatkę, przestrzelone ataki). mineralne zaczęły odrabiać straty, ale po ataku Julii Twardowskiej to przyjezdne miały piłkę setową (22:24). Rywalizację na przewagi rozstrzygnęły dopiero skuteczne akcje Marty Biedziak.

Trzeci set bez historii. Podrażnione gospodynie zafundowały rywalkom prawdziwy pogrom. Dominowały praktycznie od początku partii (3:0, 5;1, 8:3, 10:5), a na drugiej przerwie technicznej wypracowały sobie aż dziesięć punktów zaliczki. Powiększyły ją następnie do trzynastu oczek (22:9), dziesiąty punkt oddając rywalkom po zagraniu w siatkę. Seta zakończył skuteczny atak Karoliny Różyckiej. Czwartą partię Mineralne rozpoczęły od falstartu (1:4), ale już w środkowej części seta zdołały wypracować sobie kilkupunktową zaliczkę (17:13). Bydgoszczanki dwukrotnie zmniejszyły dystans (17:16, 21:20), jednak końcówka tej odsłony należała do gospodyń.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 28:30, 25:11, 25:21)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Natalia Kurnikowska, Ivana Plchotova, Katie Carter, Karolina Różycka, Sylwia Wojcieska, Danica Radenkovic - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Gabriela Jasińska, Kinga Hatala, Karolina Ciaszkiewicz-Lach.
Pałac Bydgoszcz: Marta Biedziak, Patrycja Polak, Natalia Misiuna, Zuzanna Czyżnielewska, Weronika Fojucik, Małgorzata Śmieszek - Anna Korabiec (libero) - Julia Twardowska, Kinga Dybek, Paulina Bałdyga, Małgorzata Skorupa, Zuzanna Pieczka.