Asseco Resovia jest doskonałą drużyną, a w meczach przed własną publicznością jest szczególnie groźna. Zdajemy sobie sprawę, że już rozpoczęła rozgrywki krajowe i wiemy, że wygrała siedem meczów z rzędu. Znamy jednak swoje umiejętności - jesteśmy zadowoleni ze stanu naszych przygotowań. Wytrenowanie zespołu widać na każdych zajęciach. Jesteśmy dobrą drużyną, chcemy pokazać nasz charakter, zagrać dobry mecz, dlatego uważam, że ciężko jest przewidzieć ostateczny wynik spotkania– powiedział trener Budvanskiej Rivijery, Slobodan Boskan.


Kapitan zespołu Voijn Cacić podkreślił, że Asseco Resovia jest faworytem rywalizacji w grupie. - Ale pamiętamy o zeszłorocznym dwumeczu, w którym to my wygraliśmy oba spotkania (pierwsze – 3:2, drugie 3:0 przyp. red.). Musimy być zgranym zespołem i wkładać serce w każdą akcję, bo to może nam zapewnić zwycięstwo. Jesteśmy skupieni na meczu z wicemistrzem Polski i nasza uwaga jest skierowana wyłącznie na to spotkanie. Potem dopiero będziemy myśleć o meczu z Berlinem Recycling Volleys, które zagramy u siebie – zapewniał Voijn Cacic.

Wiemy, że Resovia, od kilku lat gra wspaniale nie tylko w PlusLidze, ale też w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Musimy być zgraną drużyną i cały czas ciężko pracować, bo tylko to pozwoli nam pokonać naszych grupowych rywali. Pierwszy mecz, przeciwko polskiej drużynie, pokaże w którym miejscu jesteśmy teraz i czy nasze przygotowania przyniosły efekty. Otwierające spotkanie, jest zawsze bardzo ważne, a my zrobimy wszystko by je wygrać i jak najlepiej rozpocząć rozgrywki – zakończył Yosleyder Cala Gerardo, gwiazdor zespołu, kubański przyjmujący.

Spotkanie Asseco Resovii Rzeszów i Budvanskiej Rivijery Budvy może okazać się niespodzianką. Już w zeszłym roku, polska drużyna uległa czarnogórskiemu klubowi dwukrotnie. Zaskoczeniem może być całkowita metamorfoza Rivijery -  ze składu z ubiegłego sezonu pozostało jedynie trzech graczy. Zmienił się trener zespołu. Slobodan Boskan. Choć ma zaledwie 39 lat, posiada spore sukcesy, zarówno jako zawodnik jak i selekcjoner. W 2000 roku w barwach byłej Jugosławii zdobył w Sydney złoto olimpijskie. W minionym roku poprowadził reprezentację Czarnogóry po historyczne złoto Ligi Europejskiej. Nie wykluczone, że może sprawić kłopot również polskiemu klubowi.

Mecze z udziałem Asseco Resovi Rzeszów w Lidze Mistrzów w 2014 roku:


04/11/2014 g.18:00    Asseco Resovia Rzeszów - Budvanska Rivijera Budva
19/11/2014 g.20:00    ACH Volley Lublana - Asseco Resovia Rzeszów
04/12/2014 g.18:00    Asseco Resovia Rzeszów - Berlin Recycling Volleys

 

Transmisja spotkania Asseco Resovia Rzeszów - Budvanska Rivijera Budva we wtorek o 18:00 w Polsat Sport.