Uważam, że igrzyskom nie grozi przesunięcie. My nie mamy problemu, to Międzynarodowa Federacja Piłkarska go ma. Musimy zachować tradycyjny termin, ponieważ MKOl zawarł już pewne umowy - z partnerami marketingowymi czy narodowymi komitetami. FIFA musi być elastyczna, to moja rada. Igrzyska i mundial to dwie najlepsze i największe imprezy sportowe na świecie. Mam nadzieję, że przedstawiciele władz piłkarskich wezmą to pod uwagę i znajdą rozwiązanie, bez ingerencji w termin drugiej - podkreślił Al-Sabah podczas spotkania z dziennikarzami w Bangkoku.

 

Nie wyznaczono jeszcze dokładnego terminu olimpijskich zmagań, o organizację których ubiegają się dwaj przedstawiciele Azji: Pekin, Ałmaty. Od 1924 roku jednak zimowe igrzyska w zdecydowanej większości odbywały się w lutym.

 

Istnieje możliwość, że w podobnym czasie w Katarze walczyć będą piłkarze, by uniknąć największych upałów panujących w tym państwie w tradycyjnej porze rozgrywania mistrzostw świata (czerwiec-lipiec). Przedstawiciele FIFA dyskutują obecnie z czołowymi europejskimi klubami i przedstawicielami lig o przesunięciu terminu i jedną z opcji jest okres styczeń-luty w 2022 roku.