Bez nokautującego ciosu. Podział punktów w Krakowie

W spotkaniu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Goście uzyskali prowadzenie po rzucie karnym Flavio Paixao. Gospodarze długo gonili wynik, a wyrównanie dała im kapitalna akcja Semira Stilića i Mariusza Stępińskiego.

Obie ekipy zaczęły to spotkanie ze sporym animuszem, z którego w pierwszym kwadransie nie wyniknęły poważniejsze sytuacje podbramkowe. Przełomowa okazała się 17. minuta gry. Szarżujący w polu karnym gospodarzy Flavio Paixao został wycięty przez Donalda Guerriera. Sędzia Krzysztof Jakubik podyktował jedenastkę, którą sam poszkodowany zamienił na bramkę.

Gra toczyła się pod dyktando Śląska, dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy gospodarze przejęli inicjatywę. W 32. minucie Wiślacy byli bliscy wyrównania. Rzut wolny z okolicy 30. metra egzekwował Semir Stilić. Strzał Bośniaka trafił w słupek bramki rywali! Na pierwszy strzał w światło bramki gospodarze musieli jednak poczekać jeszcze kilka minut. Uderzenie Rafała Boguskiego - choć efektowne, nie sprawiło Mariuszowi Pawełkowi żadnych kłopotów.

Kolejną szansę Wiślacy mieli dziesięć minut po przerwie. Mariusz Stępiński niepotrzebnie jednak zwlekał z oddaniem strzału, próbował mijać Mariusza Pawełka, ale obrońcy Śląska stojący za bramkarzem zdołali wybić piłkę. W 68. minucie gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę. Kapitalną akcję przeprowadzili Semir Stilić i Mariusz Stępiński, który znajdując się w dobrej sytuacji strzeleckiej wyłożył piłkę Pawłowi Brożkowi. Napastnik Wisły z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki rywali.

W 88. minucie piłkarze Śląska byli bliscy zdobycia zwycięskiej bramki. Sebastian Mila skopiował wyczyn Semira Stilića z pierwszej połowy: rzut wolny z okolicy 30. metra i gospodarzy przed nokautującym ciosem uratował słupek. To była ostatnia groźna sytuacja w tym - zakończonym podziałem punktów - meczu.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Wilde-Donald Guerrier - Alan Uryga, Emmanuel Sarki (86. Tomasz Zając), Semir Stilic, Rafał Boguski, Łukasz Garguła (46. Mariusz Stępiński) - Paweł Brożek.
Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba - Krzysztof Danielewicz (77. Mariusz Pawelec), Tom Hateley, Flavio Paixao, Sebastian Mila, Robert Pich (61. Lukas Droppa) - Mateusz Machaj (50. Krzysztof Ostrowski).

Bramki: 0:1 Flavio Paixao (17-karny), 1:1 Paweł Brożek (68).

Żółte kartki: Dariusz Dudka (Wisła Kraków) - Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Danielewicz (Śląsk Wrocław).
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 14 242.