Patrycja Maliszewska piąta na 500 m!

Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok) zajęła w amerykańskim Salt Lake City piąte miejsce na 500 m, a pierwsze w finale B inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w short tracku. Wynikiem 43,269 ustanowiła rekord Polski.

Triumfowała z rekordem świata Chinka Kexin Fan - 42,504 przed Włoszką Arianną Fontaną, Kanadyjką Marianne St-Gelais i Koreanką Ji-Soon Jeon. Marta Wójcik (KU AZS Politechnika Opolska) była 19., a jej koleżanka klubowa Oliwia Gawlica - 26.

W drugim wyścigu na 1000 m, wygranym przez Koreankę Suk Hee Shin, Natalia Maliszewska sklasyfikowana została na 18. pozycji, a Magdalena Warakomska (obie Juvenia) na 26.

W sztafecie na 3000 m Polki zajęły dziewiąte lokatę. Zwyciężyły łyżwiarki Korei Płd. przed Chinkami i Kanadyjkami.