To najwyższa kwota uzyskana pod władzą właściciela Romana Abramowicza, który klub kupił w 2002 roku. Rosjanin jest drugi na liście najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii - jego majątek szacowany jest na ponad 7,5 mld funtów.

 

Również obroty Chelsea były rekordowe - 319,8 mln funtów.

 

Klub jest również na plusie pod względem wydatków i zakupów zawodników - ze sprzedaży uzyskał 87 mln (m. in. Hiszpana Juana Maty do Manchesteru i Brazylijczyka Davida Luiza do Paris St. Germain), a na pozyskanie piłkarzy wydał 60 mln funtów.

 

Piłkarze "The Blues" od początki obecnego sezonu pozostają bez porażki wliczając wszystkie rozgrywki, czyli w 17 spotkaniach, co jest rekordem klubu.

 

Zarządzający Chelsea przyznali, że zwiększanie zysków będzie w przyszłości trudne jeśli klub nie przeprowadzi się ze Stamford Bridge na większy stadion. Obecny obiekt, na którym piłkarze słynnego portugalskiego szkoleniowca Jose Mourinho rozgrywają mecze może bowiem pomieścić tylko+ 41 841 widzów. To znacznie mniej niż możliwości np. Arsenalu Londyn występującego na Emirates Stadium. Jego trybuny mają 60 tysięcy miejsc.