Macklin  ze swoich ostatnich sześciu pojedynków przegrał trzykrotnie, ale z zawodnikami ze światowej czołówki. W 2011 roku pokonał go Felix Sturm, rok później przegrał przed czasem z Sergio Gabrielem Martinezem, a w 2013 został znokautowany przez Giennadija Gołowkina.

Walka z Argentyńczykiem Jorge Sebastianem Heilandem będzie eliminatorem do walki o pas mistrzowski WBC. Zawodnik bardzo cieszy się z możliwości pojedynku o wysoką stawkę przed własną publicznością, a zrobi to po raz pierwszy od 2009 roku!

To walka, której potrzebuję na tym etapie kariery. Wiem, że mogę go pokonać i w przyszłym roku powalczyć o tytuł mistrzowski. Jeśli nie dam rady to będę musiał się poważnie zastanowić nad swoją karierą.  On zdaje sobie sprawę, że zwycięstwo ze mną pozwoli mu podskoczyć wysoko w rankingu i może zapewnić mu walkę o tytuł mistrzowski - powiedział Matthew Macklin.

W przypadku zwycięstwa Brytyjczyk będzie bacznie obserwował pojedynek o wakujący tytuł WBO pomiędzy Andy Lee i Mattem Korobovem, który odbędzie się 13 grudnia w Las Vegas. Macklin wierzy w zwycięstwo swojego rodaka i w konsekwencji wielki krajowy pojedynek, ale na razie skupiony jest na tym, co wydarzy się 15 listopada.

Moja kariera nie kręci się wokół pojedynków moich rodaków: Andy'ego Lee czy Martina Murraya. Muszę dać najlepszą walkę i to jest dla mnie najważniejsze. Bycie mistrzem świata jest dla mnie celem nadrzędnym. Jeśli będę musiał ich pokonać, aby to osiągnąć - zrobię to! - dodał Macklin.

Walka pomiędzy Macklinem i Heilandem jest częścią wielkiego wydarzenia, którym bezsprzecznie będzie gala w Dublinie. Poza pojedynkiem wieczoru odbędzie się wiele ekscytujących pojedynków. Kal Yafai zawalczy w obronie pasa IBF Intercontinental w wadze super muszej, a jego rywalem będzie Everth Briceno. W 3Arena szanse zaprezentowania swoich umiejętności będzia miała również gwiazda pięściarstwa z Manchesteru - Anthony Crolla, niepokonany Declan Geraghty czy Luke Keeler.

 

Karta walk gali w Dublinie:

 

WBC International w wadze średniej

Heiland VS Matthew Macklin

IBF Intercontinental w wadze super muszej

Kal Yafai VS Everth Briceno

Anthony Fitzgerald VS Spike O’Sullivan

Ian Tims VS Paul Drago

Patrick Hyland VS Oskar Fiko

Sam Eggington VS Sebastien Allaising


Transmisja gali w Dublinie w Polsat Sport w nocy z soboty na niedzielę od godziny 1:30 w Polsat Sport!