Grał piłkarski świat: Niemcy pokonali Hiszpanów. Cristiano lepszy od Messiego

We wtorkowy wieczór na całym świecie rozegrane zostały spotkania towarzyskie. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Niemcy pokonali Hiszpanię 1:0, a jedyną bramkę spotkania zdobył w 89. minucie Toni Kroos.

Na stadionie Old Trafford w Manchesterze spotkały się reprezentacje Portugalii oraz Argentyny. Oczywiście rywalizację jeszcze przed pierwszym gwizdkiem ochrzczono pojedynkiem pomiędzy liderami obu zespołów: Cristiano Ronaldo oraz Lionela Messiego. Gwiazdy zostały zmienione już w przerwie, a jedyną bramkę meczu zdobył już w doliczonym czasie gry Raphael Guerreiro, grający na co dzień we francuskim FC Lorient.

Szlagierem wtorkowych spotkań było "starcie gigantów" w Vigo. Występująca w nieco eksperymentalnym składzie Hiszpania, ale za to z rozgrywającym 160. mecz w kadrze Ikerem Casillasem, uległa w strugach ulewnego deszczu Niemcom po golu Toniego Kroosa w 89. minucie.

Goście, rywale Polaków w eliminacjach ME, zagrali bez wielu kontuzjowanych graczy. Zabrakło m.in. Manuela Neuera, Bastiana Schweinsteigera, Marco Reusa, Mesuta Oezila, Matsa Hummelsa i Jerome'a Boatenga. Na dodatek w 22. minucie urazu pleców doznał Thomas Mueller i musiał zostać zmieniony.

Szkoci słabsi od Anglii

We wtorkowy wieczór zaprezentowali się również inni przeciwnicy biało-czerwonych z kwalifikacji Euro 2016. Szkoci w prestiżowym spotkaniu ulegli w Glasgow Anglikom 1:3, a z najlepszej strony pokazał się doświadczony Wayne Rooney, strzelec dwóch goli. Oprócz niego bramkę dla gości zdobył Alex Oxlade-Chamberlain, natomiast dla Szkocji Andrew Robertson.

Dobrze spisali się natomiast Irlandczycy, nie dając szans uczestnikowi tegorocznego mundialu - drużynie USA. Wygrali w Dublinie 4:1, a bohaterem był strzelec dwóch goli Robbie Brady. Po jednym dołożyli Anthony Pilkington i James McClean. Jedyne trafienie dla gości było dziełem Mikkela Diskeruda.

Media i kibice w Europie ostrzyli sobie apetyty na rywalizację Cristiano Ronaldo z Lionelem Messim w starciu Portugalii z Argentyną na Old Trafford w Manchesterze. Jednak obaj liderzy swoich reprezentacji zostali zmienieni już w przerwie, jeszcze przy stanie 0:0. Ostatecznie wygrali Portugalczycy 1:0 dzięki bramce w doliczonym czasie gry rezerwowego 20-latka Raphaela Guerreiro.

Udanie walcząca w kwalifikacjach ME Słowacja potwierdziła wysoką formę w Żylinie, wygrywając z Finlandią 2:1. W reprezentacji gospodarzy zadebiutował pomocnik Legii Warszawa Ondrej Duda, który grał od 59. minuty.

Niespodzianką wtorkowych spotkań towarzyskich było zwycięstwo Białorusi w Borysowie nad Meksykiem 3:2. Austria nie poradziła sobie z Brazylią, przegrywając w Wiedniu 1:2. Od kiedy po mundialu trenerem "Canarinhos" został Carlos Dunga, jego drużyna wygrała wszystkie sześć spotkań. Z kolei Francja pokonała w Marsylii osłabioną brakiem Zlatana Ibrahimovica Szwecję 1:0 po trafieniu Raphaela Varane'a. Do tego w 86. minucie Karim Benzema nie wykorzystał rzutu karnego.

Komplet środowych wyników spotkań towarzyskich:

Hiszpania - Niemcy 0:1 (0:0)

Bramka: Toni Kroos (89)

Portugalia - Argentyna 1:0 (0:0)

Bramka: Raphael Guerreiro (90+1.)

Irlandia - USA 4:1 (1:1)

Bramki: dla Irlandii - Anthony Pilkington (7), Robbie Brady dwie (55, 86), James McClean (82); dla USA - Mikkel Diskerud (39).

Szkocja - Anglia 1:3 (0:1)

Bramki: dla Szkocji - Andrew Robertson (83); dla Anglii - Alex Oxlade-Chamberlain (32), Wayne Rooney dwie (47, 85)

Włochy - Albania 1:0 (0:0)

Bramka: Hamdi Salihi (82-samob.)

Francja - Szwecja 1:0 (0:0)

Bramka: Raphael Varane (84)

Węgry - Rosja 1:2 (0:0)

Bramki: dla Węgier - Nemanja Nikolic (86); dla Rosji - Siergiej Ignaszewicz (49), Aleksander Kierżakow (80)

Ukraina - Litwa 0:0

Rumunia - Dania 2:0 (0:0)

Bramki: Claudiu Keseru (53, 59)

Austria - Brazylia 1:2 (0:0)

Bramki: dla Austrii - Aleksandar Dragovic (75-karny); dla Brazylii - David Luiz (64), Roberto Firmino (83)

Białoruś - Meksyk 3:2 (0:0)

Bramki: dla Białorusi - Siarhiej Krywiec (50), Mikałaj Signewicz (56), Pawieł Niachajczyk (81); dla Meksyku - Raul Jimenez (48, 53)

Grecja - Serbia 0:2 (0:0)

Bramki: Radoslav Petrovic (60), Nemanja Gudelj (90+2)

Słowenia - Kolumbia 0:1 (0:1)

Bramka: Adrian Ramos (43)

Słowacja - Finlandia 2:1 (2:1)

Bramki: dla Słowacji - Filip Holosko (1), Marek Hamsik (7); dla Finlandii - Tomas Hubocan (45+1-samob.)

Duda rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Niespełna 20-letni pomocnik pojawił się na boisku w 59. minucie, zmieniając strzelca drugiego gola Hamsika. W drużynie gości od 73. minuty grał piłkarz Lecha Poznań Kasper Hamalainen.

Iran - Korea Południowa 1:0 (0:0)

Bramka: Sardar Azmoun (82)