Puchar CEV: ZAKSA awansowała do kolejnej rundy

Tiikerit Kokkola pokonał ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (31:29, 22:25, 28:30, 25:22, 15:13) w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu CEV. Do kolejnej rundy awansowała jednak polska drużyna.

Kędzierzynianie wygrali pierwsze spotkanie z Tiikerit Kokkola 3:1. W związku z tym podczas rewanżowego spotkania musieli wygrać minimum dwie partie, aby zapewnić sobie awans do 1/8 finału Pucharu CEV. Podopiecznym Sebastiana Świderskiego udało się osiągnąć ten cel.

Środowe spotkanie od początku było bardzo zacięte. Pierwszego seta wygrali gospodarze, ale dwóch kolejnych lepsi okazali się zawodnicy z Kędzierzyna, którzy po wygraniu trzeciego seta (30:28) mogli cieszyć się z awansu do kolejnego fazy rozgrywek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Tiikerit Kokkola 3:2.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Nimir Abdel-Aziz (8), Jurij Gladyr (9), Dick Kooy (4), Kay Van Dijk (29), Michał Ruciak (8), Wojciech Kaźmierczak (4) Paweł Zatorski (L) oraz Dominik Witczak (7), Krzysztof Rejno (7), Lukas Loh (16), Krzysztof Zapłacki (6).