Kołodziej w ten sposób uciął spekulacje na temat jego ewentualnego przejścia do Unii Leszno, w której startował przez dwa sezony.

Rozmowy na temat nowych kontraktów zaczęliśmy od Janusza i szybko znaleźliśmy wspólny język. Mimo odejścia kilku zawodników – Krzysztofa Buczkowskiego do Grudziądza, Kacpra Gomólskiego do Torunia i być może Mateusza Borowicza do Ostrowa, jesteśmy dobrej myśli. Prowadzimy kolejne rozmowy z 16 zawodnikami. Wśród nich są żużlowcy ze światowej czołówki. Co najmniej dwa nazwiska, obiecuję, poznamy w najbliższym czasie – powiedział prezes ŻSSA Unia Tarnów Łukasz Sady.

Kilka godzin później okazało się, że jednym z nich jest jeżdżący w minionym sezonie w Unii Leszno Kenneth Bjerre. Jak poinformował klub, z 30-letnim Duńczykiem podpisano list intencyjny ws. jego występów w Unii w najbliższych rozgrywkach ekstraligi.

Bjerre regularnie uczestniczy w cyklu Grand Prix, który wyłania mistrza świata. Pięciokrotnie stanął na podium zawodów, zwycięstwo zanotował w 2010 roku w GP Szwecji. Z zespołem narodowym sześć razy stanął na podium Drużynowego Pucharu Świata.

W orbicie zainteresowań klubu jest też junior, reprezentujący do tej pory barwy Włókniarza Częstochowa Artur Czaja.