Haitańczycy w trakcie przerwy w polskiej ekstraklasie pojechali do Ameryki Łacińskiej na mecze swej reprezentacji i wzięli udział w turnieju o Puchar Karaibów. Jak tłumaczył Smuda jego doświadczenia trenerskie wskazują, że po męczącym turnieju, podróżach i zmianach strefy czasowej, zawodnicy mogą być w słabszej dyspozycji i dlatego zastąpią ich na skrzydłach Łukasz Garguła i Mariusz Stępiński (Rafał Boguski ma tym razem zagrać na środku pomocy).

Ze względów zdrowotnych nie będą mogli zagrać trzej zawodnicy: Michał Czekaj, Maciej Jankowski, Ostoja Stjepanovic - powiedział Smuda.

Do składu wracają za to dwaj boczni obrońcy (pauzowali za kartki): Łukasz Burliga i Maciej Sadlok.

Były selekcjoner reprezentacji uważa, że sobotni rywal jego podopiecznych prezentuje się na wyjazdach z bardzo dobrej strony.

Szczerze mówiąc, to bardziej podoba mi się gra Górnika właśnie na wyjazdach niż u siebie. Widziałem na przykład jego mecz z Piastem Gliwice - powiedział opiekun krakowian. Widać, że walczą oni na wyjazdach o pełną pulę - podsumował Smuda chwaląc ofensywne nastawienie piłkarzy z Łęcznej

Po pierwszej rundzie rozgrywek krakowianie zajmują piąte miejsce w tabeli, z dorobkiem 25 punktów. W lipcu zremisowali w Łęcznej 1:1. Mecz Wisły z Górnikiem - w sobotę o godz. 15.30.