Super Messi! Primera Divison ma nowego rekordzistę!

Leo Messi dokonał tego, o czym mówiło się od dawna. Argentyńczyk strzelił trzy bramki w starciu z Sewillą, a drugi gol dał mu palmę pierwszeństwa w klasyfikacji wszechczasów najskuteczniejszych piłkarzy Primera Division. W tym momencie Messi ma na koncie 253 bramki w 285 spotkaniach La Liga i o 2 gole wyprzedza dotychczasowego rekordzistę - Telmo Zarrę!

Rekord Messiego musiał prędzej czy później paść. Co prawda Argentyńczyk nie jest w tym sezonie tak skuteczny jak Cristiano Ronaldo, ale poniżej pewnego poziomu formy nie schodzi. Przed spotkaniem z Sewillą Messiemu brakowało jednej bramki do wyrównania rekordu Telmo Zarry, a dwóch do pobicia osiągnięcia Baska. Pierwszy cel Argentyńczyk osiągnął już w pierwszej połowie meczu - w doskonały sposób wykonał rzut wolny z okolic 20 metra i bramkarz drużyny przeciwnej mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Sam mecz w pierwszej części gry nie porywał poziomem, a Sewilla nie miała pomysłu na przedostanie się pod bramkę gospodarzy. Na początku drugiej połowy goscie wykorzystali jednak chwilę dekoncentracji Barcy i przeprowadzili akcję, po której do własnej bramki trafił Alba. To tylko podrażniło Barcelonę, która odpowiedziała jeszcze czterema golami w drugiej odsłonie.

Najważniejszym momentem meczu było trafienie na 4:1 autorstwa Messiego. Po zdobyciu gola Argentyńczyk wpadł w ramiona kolegów z drużyny i nie potrafił ukryć wzruszenia. Na banerach reklamowych i na telebimach wyświetlono napis: SUPERA ZARRA, co oznacza POBIŁ ZARRĘ. To była kolejna wielka chwila Leo Messiego! Kilka minut później dołożył kolejnego gola i w ten sposób zaczął śrubowanie nowego rekordu!

W historycznym spotkaniu miał zaszczyt wystąpić Grzegorz Krychowiak. Polak był widoczny w pierwszych minutach spotkania. Jak zwykle walczył za dwóch, był aktywny w środku pola. Z każdą minutą jednak gasł i choć w końcówce mógł strzelić gola, to nie zaliczy sobotniego meczu do udanych. Cała Sewilla będzie chciała szybko zapomnieć o dużym bagażu jaki tym razem wywiozła z Camp Nou.

Barcelona - Sewilla 5:1 (1:0)

Bramki: Messi (21', 72', 78'), Neymar (49'), Rakitic (64') - Alba (47' sam.)