Remis i zwycięstwo rywali Legii

W czwartek Legia zagra na wyjeździe mecz rewanżowy z KSC Lokeren.

KSC Lokeren, grupowy rywal Legii Warszawa w piłkarskiej Ligi Europejskiej, zremisował na własnym boisku ze znacznie niżej sklasyfikowanym KVC Westerlo 0:0 w meczu belgijskiej ekstraklasy. W Turcji Trabzonspor wygrał w Stambule z Galatasaray 3:0.

Piłkarze Lokeren zajmują czwarte miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do nowego lidera - FC Brugge. Zespół z Brugii (Waldemar Sobota grał od 78. minuty) pokonał u siebie Waasland-Beveren 4:2 i wyprzedził o punkt Anderlecht Bruksela, który przegrał na wyjeździe z Charleroi 1:3.

W sobotnim meczu Lokeren wystąpił w składzie:

Boubacar Barry - Giorgos Galitsios, Mijat Maric, Alexander Scholz, Denis Odoi - Koen Persoons, Hans Vanaken, Evariste Ngolok (58. M'Baye Leye) - Nill De Pauw (75. Jordan Remacle), Junior Dutra, Ayanda Patosi (58. Besart Abdurahimi).

W lidze tureckiej Trabzonspor pokonał Galatasaray 3:0. Dwie bramki zdobył Algierczyk Carl Medjani (58, 76), a wynik ustalił w 86. minucie Yusuf Erdogan. Zwycięstwo dało rywalom Legii awans na piąte miejsce w tabeli. Prowadzi Fenerbahce Stambuł.

Skład Trabzonsporu:

Fatih Ozturk - Bosingwa, Avraam Papadopoulos, Carl Medjani, Musa Nizam - Oezer Hurmaci, Salih Dursun (46. Fatih Atik), Kevin Constant, Mehmet Ekici (78. Sefa Yilmaz), Yusuf Erdogan - Oscar Cardozo (87. Mustapha Yatabare).

Legia w czterech meczach grupy L Ligi Europejskiej zdobyła komplet punktów i zapewniła już sobie awans do 1/16 finału. W czwartek mistrz Polski zagra na wyjeździe z KSC Lokeren, a 11 grudnia zakończy fazę grupową spotkaniem z Trabzonsporem przy Łazienkowskiej. Warszawski zespół - 12 pkt - wyprzed