Polak szósty w snowboardowym PE. Wygrał 14-latek z Holandii

Tomasz Wolak

23-letni Tomasz Wolak zajął szóste miejsce w snowboardowych zawodach Pucharu Europy w konkurencji slopestyle na sztucznie śnieżonym stoku w holenderskiej hali w Landgraaf. Zwyciężył reprezentant gospodarzy 14-letni Velden Van Der Niek.

Na ósmej pozycji uplasował się mistrz Polski 26-letni Piotr Janosz, na 21. 18-letni Jakub Wolak i na 29. 23-letni Piotr Tokarczyk. Do rywalizacji przystąpiło czterech Polaków i 80 zawodników z kilkunastu krajów, także z innych kontynentów.

Ze względów technicznych organizatorzy zmodyfikowali rywalizację. Zamiast dwóch przejazdów, każdy zawodnik miał w sumie cztery - dwa na torze z dwoma skoczniami i dwa z trzema różnymi przeszkodami. Do finałowej rozgrywki awansowało 13 najlepszych zawodników.

W piątek w tej samej hali odbędą się drugie zawody FIS zaliczane do klasyfikacji Pucharu Europy.