Rewanż został rozegrany na Estadio Monumental, mogacym pomieścić prawie 70 tysięcy widzów. Goście mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale w 4. minucie Emanuel Gigliotti nie wykorzystał rzutu karnego. W 16. minucie jedyną bramkę zdobył Leonardo Pisculichi.

 

- Udowodniliśmy wszystkim, że ten zespół nigdy się nie poddaje. Daliśmy z siebie wszystko. To był bardzo ciężki mecz, ale na szczęście udało nam sie ich wyeliminować - powiedział Pisculichi.

 

- Od czasu przyjścia do River grałem w wielu meczach Superclasico, ale nigdy w czymś takim. Jesteśmy szczęśliwi, bo fani na to zasłużyli. Zawsze jest miło wygrywać, ale lepiej zrobić to w wmeczu z Boca - przyznał bramkarz Marcelo Barovero.

 

W finale River Plate spotka się z kolumbijskim Atletico Nacional, który wyeliminował po rzutach karnych brazylijski FC Sao Paulo (k. 4:1 0:1 w Sao Paulo i 1:0 w Medelin). Jednego z goli z 11 metrów uzyskał prawie 42-letni bramkarz Rogerio Ceni.

 

Copa Sudamericana jest drugim pod względem prestiżu klubowym trofeum piłkarskim w Ameryce Południowej. Wyżej ceniony jest tylko Copa Libertadores. Rok temu Puchar Ameryki Południowej zdobyła argentyńska drużyna Atletico Lanus.