Muszynianka rozgromiła Tauron

W spotkaniu dziewiątej kolejki Orlen Ligi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna wygrały 3:0 z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Gospodynie odniosły ósme zwycięstwo w obecnym sezonie, a najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Karolina Różycka.

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Po skutecznym ataku Tamary Kaliszuk gospodynie przegrywały już 1:4, zdołały jednak odrobić straty i przed pierwszą przerwą techniczną miały punkt zaliczki. W środkowej części seta gospodynie powiększały przewagę (16:11). Przy stanie 20:15 wydawało się, że podopieczne  Bogdana Serwińskiego są o krok od zwycięstwa w premierowej partii. Wówczas nastąpiło niespodziewane odrodzenie ekipy gości. Seria udanych zagrywek Tamary Kaliszuk doprowadziła do wyrównania (20:20), a skuteczny atak Joanny Staniuchy-Szczurek dał Tauronowi punkt zaliczki. W końcówce gospodynie zdołały jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Atak Natalii Kurnikowskiej dał Mineralnym piłkę setową, a partię zakończyła w kolejnej akcji Karolina Różycka.

Druga odsłona, podobnie jak pierwsza zaczęła się od przewagi ekipy Tauronu. Przyjezdne szybko zyskały kilkupunktową zaliczkę (4:8 - na pierwszej przerwie, po ataku Joanny Staniuchy-Szczurek). Gospodynie zdołały wyrównać w środkowej części seta (13:13), a skuteczny blok Danicy Radenković dał Muszyniance trzy punkty zaliczki na drugiej przerwie. Siatkarki Tauronu zdołały jeszcze odrobić straty (16:16, 20:20), ale końcówka znów należała do gospodyń. Skuteczny blok Sylwii Wojcieskiej po ataku Dominiki Sobolskiej dał im piłkę setową (24:21). Drugą partię zakończył atak Tamary Kaliszuk w antenkę.

Trzeci set był jednostronnym widowiskiem i zakończył się zdecydowaną wygraną gospodyń. Podopieczne Bogdana Serwińskiego już na pierwszej przerwie technicznej miały już sześć punktów zaliczki, a w środkowej części seta jeszcze tę przewagę powiększyły (16:8), zwiększając ją nawet do dziesięciu oczek (18:8). Przyjezdne nie miały szans odrobić takich strat. Skuteczny blok dał Mineralnym piłkę setową (24:15). Spotkanie zakończył skuteczny atak Natalii Kurnikowskiej.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Ivana Plchotova, Katie Carter, Karolina Różycka, Sylwia Wojcieska, Danica Radenkovic - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Natalia Kurnikowska, Ilona Gierak.
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Ozge Cemberci, Gina Mancuso, Dominika Sobolska, Tamara Kaliszuk, Joanna Staniucha-Szczurek, Eleonora Dziękiewicz - Katarzyna Urban (libero) - Krystyna Strasz (libero), Marta Łukaszewska, Natalia Piekarczyk.