facebook twitter youtube instagram RSS

Nokaut w hicie PlusLigi! Skra - Resovia 3:0

W spotkaniu XIII kolejki PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów rozgromili 3:0 Asseco Resovię Rzeszów. Ponad 12 tysięcy kibiców zgromadzonych w łodzkiej Atlas Arenie zamiast hitowego starcia obejrzało wyjątkowo jednostronne widowisko.

Mecz mistrzów z wicemistrzami Polski od dawna budził ogromne emocje i zainteresowanie. Nic więc dziwnego, że pojedynek gigantów postanowiono przenieść do Atlas Areny w Łodzi, gdzie obejrzało go 12500 widzów. PGE Skra Bełchatów jest w tym sezonie niepokonana, więcej: bełchatowianie nie znaleźli pogromców w ostatnich 21 meczach PlusLigi (9 w poprzednim sezonie + 12 w obecnym)!

Ekipie z Rzeszowa nie udało się przerwać zwycięskiej passy mistrzów Polski. Zamiast spodziewanego dreszczowca, konfrontacji na najwyższym poziomie, obejrzeliśmy zdecydowane zwycięstwo PGE Skry po jednostronnym, trzysetowym spotkaniu. Ekipa z Rzeszowa ustępowała rywalom niemal w każdym elemencie. Podopieczni Andrzeja Kowala nie zdobyli nawet jednego punktu blokiem, przegrywając w tym elemencie z gospodarzami aż 0-10!

Skra imponowała skutecznością w ataku. Facundo Conte miał 67% skuteczność, Mariusz Wlazły skutecznie skończył 12 z 21 prób (57%), zaś Karol Kłos wykorzystał 9 z 10 okazji. Piętą achillesową gospodarzy była zagrywka, np. Mariusz Wlazły w pierwszej partii zmarnował wszystkie trzy serwisy. Najlepiej punktowali: Facundo Conte - 15, Mariusz Wlazły - 13, Karol Kłos - 12 (Skra) oraz Jochen Schoeps - 9 (Resovia). Najlepszym zawodnikiem (MVP) spotkania wybrany został rozgrywający Nicolas Uriarte (PGE Skra Bełchatów).

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:20, 25:20)

PGE Skra Bełchatów: Facundo Conte, Karol Kłos, Nicolas Uriarte, Michał Winiarski, Mariusz Wlazły, Andrzej Wrona - Ferdinand Tille (libero) - Aleksa Brdjovic, Nicolas Marechal
Asseco Resovia Rzeszów: Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Russell Holmes, Piotr Nowakowski, Nikolaj Penczew, Jochen Schoeps - Krzysztof Ignaczak (libero) - Dawid Dryja, Marko Ivovic, Dawid Konarski, Paul Michael Lotman, Lukas Tichacek.

14:06

W Polsacie Sport rozpoczynamy przedmeczowe studio. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Ryszard Bosek oraz Ireneusz Mazur.

14:07

Mecz mistrzów z wicemistrzami Polski od dawna budził ogromne emocje i zainteresowanie. Nic więc dziwnego, że pojedynek gigantów postanowiono przenieść do Atlas Areny w Łodzi, gdzie obejrzy go 12500 widzów. Początek spotkania o godzinie 14.45!

16:10

Przypomnijmy, że w finale poprzedniego sezonu PGE Skra Bełchatów wygrała z Asseco Resovią Rzeszów 3-0 (3:2, 3:0 - w Rzeszowie oraz 3:0 - w Bełchatowie). MVP wszystkich trzech spotkań wybrany został Mariusz Wlazły.

Mariusz Wlazły - bohater finałów PlusLigi 2013/14. / fot. CyfraSport

16:11

W ostatniej dekadzie dwaj dzisiejsi rywale mieli wyłączność na tytuły mistrzów Polski. Skra triumfowała ośmiokrotnie, Resovia dwukrotnie (2012, 2013) była najlepsza.

Siatkarze Skry świętują ósmy tytuł mistrzów Polski (27 kwietnia 2014). / fot. Cyfrasport

14:26

PGE Skra Bełchatów jest w tym sezonie niepokonana, więcej: bełchatowianie nie znaleźli pogromców w ostatnich 21 meczach PlusLigi (9 w poprzednim sezonie + 12 w obecnym)! Siatkarze z Rzeszowa znaleźli już pogromców w obecnym sezonie: w spotkaniu XI kolejki 23 listopada niespodziewanie ulegli w Gdańsku ekipie Lotosu Trefla 2:3.

16:11

Na parkiecie łódzkiej Atlas Areny pojawi się aż dziewięciu mistrzów świata: pięciu w ekipie gości, czterech w barwach Skry. Przypomnijmy, że droga Polaków do sukcesu wiodła m.in. przez łódzką Atlas Arenę, gdzie biało-czerwoni rozegrali mecze II i III fazy grupowej. Ponadto Jochen Schops (Resovia) oraz Ferdinand Tille (Skra) wyjechali z polskiego mundialu z brązowymi medalami.

Dziewięciu mistrzów świata mają w swoich składach dzisiejsi rywale. / fot. PAP

14:36

Ryszard Bosek i Ireneusz Mazur za faworytów dzisiejszej konfrontacji uznali ekipę gospodarzy.

14:37

Marek Lagierski i Piotr Król będą arbitrami dzisiejszego meczu.

14:38

Spotkanie w Polsacie Sport komentować będą Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

14:44

W sondzie Polsatsport.pl większość kibiców typuje zwycięstwo PGE Skry - 71%; na Resovię stawia 29 %.

16:11

W Atlas Arenie oglądamy prezentację obu ekip.

WYJŚCIOWY SKŁAD SKRY:

16:11

0:1 Pierwszy punkt dla Resovii!

WYJŚCIOWY SKŁAD RESOVII:

14:59

3:4 Mariusz Wlazły skutecznie na prawym skrzydle.

15:02

7:6 Błąd ekipy z Rzeszowa, Skra na prowadzeniu.

15:03

8:6 Nicolas Uriarte zdobył punkt zagrywką. Dwa punkty zaliczki Skry na pierwszej przerwie technicznej.

15:06

12:9 Rafał Buszek skutecznie na pojedynczym bloku.

15:07

13:9 Skuteczną kontrę Skry kończy Facundo Conte.

15:08

13:11 Jochen Schoeps - as serwisowy.

15:11

16:13 Skuteczny blok bełchatowian. Trzy punkty zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

15:12

17:13 Skra powiększa przewagę. Andrzej Kowal prosi o czas.

15:14

17:15 Jochen Schoeps przedarł się przez blok rywali.

15:16

20:15 Drugi czas na prośbę Andrzeja Kowala.

15:17

20:16 Facundo Conte przestrzelił zagrywkę.

15:18

22:16 Rafał Buszek zablokowany przez Karola Kłosa. Coraz trudniejsza sytuacja Resovii.

15:20

24:17 Skutecznie Karol Kłos i piłka setowa dla Skry.

15:20

24:19 Jochen Schoeps - as serwisowy.

15:21

25:19 Jochen Schoeps marnuje zagrywkę. PGE Skra - Resovia 1:0!

16:12

Pierwszy set zdecydowanie wygrali gospodarze. Zwycięstwo swego byłego klubu w premierowej odsłonie z trybun Atlas Areny oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga.

Stephane Antiga. / fot. Polsat Sport

15:27

3:1 Kiwka Michała Winiarskiego, trzeci punkt dla gospodarzy.

15:28

4:2 Karol Kłos skutecznie z krótkiej.

15:29

5:3 Facundo Conte obił dłonie blokujących rywali.

15:31

7:6 Facundo Conte marnuje zagrywkę.

15:33

8:7 Tym razem Nikołaj Penczew myli się w polu zagrywki. Punkt zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie.

15:34

8:8 Rafał Buszek przedarł się przez potrójny blok rywali.

15:38

9:9 Jochen Schoeps uderza z prawego skrzydła po skosie.

15:40

12:9 Michał Winiarski ustrzelił zagrywką Nikołaja Penczewa.

15:42

13:9 Siatka dotknięta przez blok Resovii.

15:44

15:11 Mariusz Wlazły skutecznie z prawej strony.

15:45

16:12 Cztery punkty zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

15:50

17:15 Dawid Dryja - as serwisowy (94 km/h).

15:51

17:16 Michał Winiarski przekroczył linię środkową. Topnieje przewaga gospodarzy, czas dla opiekuna Skry.

15:53

19:16 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego. Andrzej Kowal bierze czas.

15:54

20:17 Michał Winiarski obił potrójny blok rywali.

15:58

24:19 Wojciech Włodarczyk serwuje w siatkę.

15:59

24:20 Piotr Nowakowski zaskoczył rywali zagrywką. Miguel Ángel Falasca prosi o czas.

16:13

25:20 Facundo Conte kończy drugą partię. PGE Skra - Resovia 2:0!

Drugi set dla Skry! / fot. PAP

16:06

2:2 Michał Winiarski blok-aut.

16:07

2:3 Skutecznie Jochen Schoeps.

16:12

6:5 Facundo Conte skutecznie na lewym skrzydle. Skra na prowadzeniu, a kibice bełchatowian również dominują na trybunach.

Kibice PGE Skry. / fot. Cyfrasport

16:12

8:5 Trzy punkty przewagi Skry na pierwszej przerwie.

16:13

10:5 Punktuje Facundo Conte. Rośnie przewaga Skry i Andrzej Kowal prosi o czas.

16:16

14:8 Dobre przyjęcie Skry i skuteczny atak Karola Kłosa.

16:18

14:10 Skuteczna kontra Resovii.

16:19

16:10 Kontrę Skry kończy Karol Kłos. Sześć punktów przewagi gospodarzy na drugiej przerwie.

16:30

24:18 Karol Kłos z przesuniętej krótkiej. Piłka meczowa dla Skry!

16:31

24:20 Mariusz Wlazły atakuje w aut.

16:46

25:20 Karol Kłos kończy mecz! PGE Skra - Resovia 3:0! Nicolas Uriarte został wybrany MVP spotkania. "Spotkały się dwa zespoły na różnych biegunach dyspozycji" - powiedział po meczu Wojciech Drzyzga.