Wszyscy zawodnicy przed przystąpieniem do oficjalnego ważenia spotkali się na backstage'u. Nie było żadnych wrogich spojrzeń, a wręcz przeciwnie! Mamed Chalidow przyjaźnie witał się z Jayem Silvą, a Vaso Bakocevic grzecznie czekał na swoje wejście na scenę, by wyładować negatywną energię.

 

Próbne pomiary wagi wykonywali m.in. Tomasz Narkun, Jay Silva i Brett Cooper. Rywal Mameda Chalidowa jeszcze wczoraj miał do zrzucenia około 6 kilogramów i obawiał się o wymagany limit, ale już po wstępnym ważeniu wiedział, że wszystko jest pod kontrolą.

 

Jest ok, a naprawdę się obawiałem. Hala jest wspaniała i jestem pełen energii. Nie mogę się doczekać jutra! - mówił nam Amerykanin wyprowadzając serię markowanych ciosów w powietrze.

 

Niektórzy zawodnicy byli mocno wykończeni zbijaniem zbędnych kilogramów. Artur Sowiński jeszcze kilka tygodni temu wnosił na wagę ponad 80 kilogramów, a w piątek musiał zmieścić się w limicie kategorii piórkowej, który wynosi 66 kg! Pozbawiony wody „Kornik” siedział na wpół żywy, a jego trenerzy pocieszali podopiecznego:

 

Spokojnie Artur, jeszcze tylko kilka minut – powtarzali...

 

Na twarzy Mateusza Gamrota pojawiał się uśmiech, ale zawodnik Ankosu Zapasy był także potwornie zmęczony.

 

Chciałbym już mieć to za sobą – powiedział nam na chwilę przed ważeniem.

 

Ostatni w hali pojawili się Mariusz Pudzianowski i Piotr Strus, ale niektórzy w oczekiwaniu na ich przybycie wypełniali część swoich obowiązków. Jay Silva i Brett Cooper podpisywali setki plakatów i od samego patrzenia mogła rozboleć ręka...

 

Na ceremonii ważenia pojawił się m.in. były mistrz kategorii półciężkiej, a obecnie zawodnik UFC – Jan Błachowicz. Popularny „John” obserwował wydarzenie w towarzystwie Łukasza Rajewskiego z Ankosu Zapasy. Panowie byli w świetnych humorach i nie szczędzili sobie żarcików.

 

Ten Brett Cooper wygląda jak Alan z „Kac Vegas”. Tylko trochę taki wychudzony – powiedział jeden z nich, a pozostali parsknęli śmiechem.

 

Po ceremonii ważenia wszyscy zawodnicy ruszyli do błyskawicznej regeneracji organizmów. Borys Mańkowski, Mateusz Gamrot i Tomasz Kondraciuk zasiedli przy prowizorycznym stole i konsumowali liczne posiłki, a Brett Cooper uzupełniał wodę w organizmie pijąc płyny z wielu pojemników, które wypełniały ciecze niemalże we wszystkich kolorach tęczy.

 

Co jeszcze działo się za kulisami ceremonii ważenia KSW 29? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo!