Przełamanie Piątkowskiego i podział punktów w Krakowie

Mateusz Piątkowski trafia na 1:0.

W meczu osiemnastej kolejki T-Mobile Ekstraklasy Cracovia zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok. Obie ekipy nie zachwyciły, szczególnie w bezbarwnej pierwszej części gry.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem i była wyjątkowo bezbarwna. Kibice, którzy pofatygowali się na stadion przy ulicy Kałuży w pierwszych 45. minutach nie przeżyli większych emocji. Co więcej: żaden z piłkarzy nie zaszczycił widzów celnym strzałem na bramkę!

Na pierwszy celny strzał trzeba było poczekać do 54. minuty, ale Bartłomiej Drągowski nie miał problemów z obroną uderzenia Damiana Dąbrowskiego. Kilka minut wcześniej Maciej Gajos idealnie wyłożył piłkę Mateuszowi Piątkowskiemu, ale napastnik Jagiellonii nie dostawił nogi i piłka minęła bramkę. W 59 minucie Mateusz Piątkowski zrehabilitował się za wcześniejszą akcję. Snajper białostocczan dostał podanie z głębi pola, zakręcił obrońcami Cracovii i uderzył na dalszy słupek zaskakując bramkarza gospodarzy. Było to pierwsze ligowe trafienie napastnika Jagiellonii od 18 października, po pięciu ligowych meczach bez gola.

Piłkarze Jagiellonii byli bliscy podwyższenia wyniku, ale piłka po niecelnym strzale głową Przemysława Frankowskiego poszybowała nad bramką Krzysztofa Pilarza. Po chwili, zamiast 0:2 było 1:1. Dośrodkowywał Marcin Budziński, a piłkę do bramki gości z kilku metrów wpakował Deniss Rakels. Ten sam zawodnik minutę później miał szansę na drugiego gola, jednak Bartłomiej Drągowski obronił jego strzał głową z kilku metrów. Mimo kilku sytuacji w końcówce spotkania żadna ze stron nie była już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Obie ekipy kontynuują serię spotkań bez zwycięstwa. Cracovia ostatni raz wygrała w lidze 2 listopada, gdy pokonała Zawiszę Bydgoszcz 1:0; później zremisowała z PGE GKS Bełchatów i przegrała z Górnikiem Zabrze i Legią Warszawa. Dla druzyny z Białegostoku to już piąty kolejny mecz bez wygranej. Po pokonaniu na wyjeździe Piasta Gliwice (2:0 - 25 października), Jagiellonia przegrała z GKS Bełchatów, Ruchem Chorzów, a spotkania ekipy z Podlasia z Lechią Gdańsk i Zawiszą Bydgoszcz kończyły się podziałem punktów.

Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz - Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Adam Marciniak (75. Paweł Jaroszyński) - Krzysztof Nykiel (62. Bartłomiej Dudzic), Damian Dąbrowski, Sławomir Szeliga (67. Bartosz Kapustka), Boubacar Dialiba - Marcin Budziński, Dariusz Zjawiński, Deniss Rakels.
Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Martin Baran, Sebastian Madera, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Patryk Tuszyński (85. Jan Pawłowski), Rafał Grzyb, Taras Romanczuk, Maciej Gajos (90+1. Łukasz Tymiński), Przemysław Frankowski (77. Nika Dżalamidze) - Mateusz Piątkowski.

Bramki: 0:1 Mateusz Piątkowski (58), 1:1 Deniss Rakels (70).

Żółte kartki: Cracovia Kraków - Sławomir Szeliga, Mateusz Żytko, Bartosz Rymaniak. Jagiellonia Białystok - Martin Baran, Taras Romanczuk.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 4 563.