Seria Korony przerwana! Punkty zostają w Szczecinie

Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali 2:0 z Koroną Kielce w spotkaniu osiemnastej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gospodarze zakończyli serię sześciu meczów bez porażki ekipy Ryszarda Tarasiewicza.

Przed meczem obie ekipy dzieliła różnica trzech punktów. Niewiele, jednak to Portowcy zamykali pierwszą ósemkę, podczas gdy podopieczni Ryszarda Tarasiewicza znajdowali się pod kreską, w dolnej części tabeli.

O wyniku pierwszej części spotkania zadecydowała akcja z 18. minuty. Sebastian Rudol przejął piłkę po rzucie sędziowskim, sprytnie odegrał do Dominika Kuna, który znalazł się w polu karnym gości, zakręcił rywalami i strzelił na dalszy słupek. Do piłki dopadł nadbiegający Łukasz Zwoliński i z najbliższej odległości wepchnął ją do bramki Korony. Szczecinianie mieli przewagę w tej części gry, a próby odrobienia strat podejmowane przez gości kończyły się zwykle niecelnymi strzałami. Bliski szczęścia był Paweł Golański, ale po jego strzale w 41. minucie piłka o centymetry minęła bramkę Radosława Janukiewicza.

W drugiej części gry więcej sytuacji stworzyli piłkarze z Kielc, nie potrafili jednak sfinalizować akcji  Przemysława Trytki i  Jacka Kiełba celnymi strzałami. W 80 minucie wyrównującą bramkę mógł zdobyć Olivier Kapo. Po jego zaskakującym strzale piłka trafiła w słupek bramki gospodarzy. Zapał kielczan zgasł w 89. minucie. Takuya Murayama zdecydował się na strzał zza pola karnego, piłka odbiła się od nogi obrońcy Korony i wpadła Vytautasowi Cerniauskasowi za kołnierz. Trafienie Japończyka ustaliło wynik meczu. Trzy punkty zostały w Szczecinie. Porażka z Pogonią zakończyła dobrą passę niepokonanych w sześciu poprzednich spotkaniach piłkarzy Korony.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 2:0 (1:0)

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Hernani, Hubert Matynia - Adam Frączczak, Michał Walski (75. Shohei Okuno), Mateusz Matras (72. Maciej Dąbrowski), Takuya Murayama, Dominik Kun - Łukasz Zwoliński (78. Jakub Bąk).
Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Paweł Sobolewski, Vlastimir Jovanovic (87. Siergiej Chiżniczenko), Michał Janota (72. Serhij Pyłypczuk), Olivier Kapo, Nabil Aankour (62. Jacek Kiełb) - Przemysław Trytko.

Bramki: 1:0 Łukasz Zwoliński (18), 2:0 Takuya Murayama (89).

Żółte kartki: Mateusz Matras (Pogoń Szczecin) - Kamil Sylwestrzak, Olivier Kapo (Korona Kielce).
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów: 3 500.