Pogrom w Sopocie. Atomówki bezlitosne dla Belgijek

W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV siatkarki Atomu Trefla Sopot wygrały 3:0 z belgijskim GEA Happel Amigos Zoersel. Zdecydowane zwycięstwo podopiecznych Lorenzo Micelliego - przy przeciętnej klasie jaką zaprezentowały rywalki - sprawia, że rewanżowe spotkanie powinno być dla sopocianek formalnością.

Gospodynie szybko i bez większych kłopotów rozstrzygnęły premierową partię na swoją korzyść. Sopocianki miały przewagę od pierwszej wygranej przez Justynę Łukasik akcji. Pierwsza przerwa techniczna to pięć punktów zaliczki podopiecznych Lorenzo Micelliego, druga to już przewaga 16:9. Końcówka seta również była jednostronnym widowiskiem. Po ataku blok-aut Deji McClendon gospodynie prowadziły 20:11, ta sama siatkarka atakiem z drugiej linii dała ekipie Atomu Trefla piłkę setową (24:13). Pierwszą odsłonę w kolejnej akcji zakończył as serwisowy Mai Tokarskiej.

Początek drugiej partii był zdecydowanie bardziej wyrównany. Belgijki dzięki dobrej grze blokiem oraz słabej postawie gospodyń w polu zagrywki miały punkt zaliczki na pierwszej przerwie. W środkowej części seta przyjezdne zdołały uzyskać nawet dwa punkty przewagi (8:10), ale sopocianki szybko uspokoiły sytuację. Po ataku Klaudii Kaczorowskiej z lewej strony wyszły na prowadzenie 13:12, a zagrywki Mai Tokarskiej dopełniły dzieła zniszczenia. Środkowa Atomu Trefla popisała się trzema asami serwisowymi z rzędu i gospodynie prowadziły na drugiej przerwie 16:12. Końcówka to demonstracja siły drużyny z Orlen Ligi, zakończona dwoma skutecznymi atakami Katarzyny Zaroślińskiej z prawej strony.

Trzeci set znów rozpoczął się od zaskakującej przewagi belgijek (0:2, 2:3), ale tym razem siatkarki z Sopotu szybciej uporządkowały grę. Atak Katarzyny Zaroślińskiej dał gospodyniom dwa punkty zaliczki na pierwszej przerwie. Środkowa część seta przebiegła pod dyktando sopocianek. Skuteczny atak Klaudii Kaczorowskiej dał gospodyniom pierwszą piłkę meczową (24:17). Belgijki obroniły się w dwóch kolejnych akcjach, ale akcja Justyny Łukasik zakończyła to spotkanie. Siatkarki z Sopotu wygrały zdecydowanie, choć swą grą z pewnością nie zachwyciły kibiców. Rewanż zostanie rozegrany 18 grudnia w Zoersel.

PGE Atom Trefl Sopot - Gea Happel Amigos Zoersel 3:0 (25:13, 25:16, 25:19)